MicroStrategy, Piyasaya Rağmen Bitcoin Almaya Devam Ediyor!

MicroStrategy
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MicroStrategy, 3 Mayıs ile 28 Haziran arasında ek olarak 480 Bitcoin daha satın aldığını açıkladı. Firma şu anda 129.699 Bitcoin’e sahip. Lider kripto varlık şu anda bir toparlanmayı tetikleyebilecek çok önemli bir destek seviyesinde bulunuyor.

MicroStrategy, son piyasa düşüşüne rağmen Bitcoin varlıklarını artırmaya tam olarak kararlı olduğunun sinyalini verdi. İş zekası firması Çarşamba günü yaptığı açıklamada, lider kripto para birimi tüm zamanların en yüksek fiyatının yüzde 71 altında kaldığı için bunu bir alım fırsatı gördüğünü ve 480 Bitcoin daha satın aldığını duyurdu.

MicroStrategy Alımlara Devam Ediyor!

MicroStrategy, lider kripto varlığın fiyat düşüşünden yararlandı. Ve alımlarına devam etti.

Çarşamba günü yayınlanan düzenleyici bir dosyada, Michael Saylor’un veri analiz firması, 3 Mayıs ile 28 Haziran arasında ortalama 20.817 dolar fiyatla ek 480 Bitcoin satın aldığını medyaya sundu. MicroStrategy, satın alınan kripto paralara yaklaşık 10 milyon dolar harcadı.

Son satın alma, MicroStrategy’nin varlıklarını yaklaşık 129.699 Bitcoin’e ulaştırdı ve firmanın ortalama maliyet temeli 30.664 dolara inmiş oldu. MicroStrategy, dünyanın en büyük kurumsal Bitcoin sahibidir ve Saylor, lider kripto varlığa olan ciddi inancıyla tanınmaktadır. Bu zamana kadar ortalama 30.664 dolarlık bir fiyatla söz konusu firma, Bitcoin varlıklarına ortalama 3,98 milyar dolar harcadı.

Lider kripto para birimi 26 Haziran’dan bu yana yaklaşık yüzde 10 oranında geri çekilme yaşadığı için, MicroStrategy duyurusu gerçekten de çok önemli bir zamanda geldi. Bitcoin, Aralık 2020’den bu yana ilk kez 20.000 dolarlık psikolojik seviyenin altına inerek zorlu bir ay geçirdi. Kasım 2021 Bitcoin’in fiyatı ile kıyaslarsak yüzde 70’ten fazla değer kaybetti.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, devam eden piyasa çöküşünün, daha ciddi bir düzeltme durumu göz önüne alındığında, piyasa katılımcıları arasında bir “Aşırı Korku” durumu yarattığını sunuyor.

Bitcoin Ciddi Seviyelerde!

Bitcoin’in saatlik grafiği, 19 Haziran’dan beri paralel bir kanalda konsolide olduğunu kanıtlıyor. Bitcoin, son 10 gün içinde kanalın üst sınırına her ulaştığında, alt sınıra geri dönüş yaşadı.

Son üç günde yaşanan fiyat düzeltmesi, Bitcoin’i kanalın alt trend çizgisine yani 19.830 dolara itti. Bu destek seviyesi korunmaya devam ettiği takdirde, Bitcoin kanalın üst trend çizgisine 21.740 dolardan geri dönebilir ya da farklı bir senaryo ile bu teknik oluşumdan 23.660 dolara kadar çıkabilir.

Btc

MicroStrategy bir kez daha Bitcoin’e güçlü bir inancı olduğunu belirtmiş olsa da, varlığın destek olarak 19.830 dolar seviyesini koruyup koruyamayacağı henüz belirsiz görünüyor. Ciddi seviyeyi koruyamazsa, bu durum düşüş eğilimini tetikleyebilir. Paralel kanalın 19.830 dolar seviyesine eklenen genişliği, desteğin kırılımının 18.070 dolara doğru yüzde 8,8’lik bir düzeltmeyle sonuçlanabileceğini gösteriyor.

Bitcoin’in aylarca süren tam anlamıyla çöküşü dolayısıyla, daha geniş kripto para piyasası büyük bir darbe aldı. Küresel kripto piyasa değeri şu anda 935 milyar dolar, bu da 3 trilyon dolarlık zirvesinin yaklaşık yüzde 67’si olarak görünüyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.