NFT

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Milyon Liralık NFT Yanlışlıkla 200 Dolara Satıldı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir BAYC sahibi Ape NFT’sini yanlışlıkla 200 USDC’ye sattığı kayıtlara geçti, ancak spekülatörler satıcının vergi kaçırmaya çalıştığını düşünüyor.

Blok zinciri işlemleri söz konusu olduğunda, bazı hatalar geri döndürülemez ve ciddi bir servete mal olabilir. Ne yazık ki arada sırada kripto yatırımcıları tarafından bu olaylar gerçekleşebiliyor. Bunların en sonuncusu da Ape NFT’sini 200 USDC’ye satan #6462’nin sahibi tarafından gerçekleştirildi.

Milyonluk NFT 200 Dolara Satıldı!

Pazar günü, Bored Ape Yacht Club (BAYC) koleksiyonundan NFT satışlarını yayınlayan bir Twitter hesabı olan Boredapebot, birisinin Ape #6462’yi yaklaşık 200 USDC’ye (200 dolar) sattığını bizlere sundu.

APE
Kaynak: OpenSea

BAYC, şu anda 101,75 ETH yani 206.000 dolar olan taban fiyatı ile piyasadaki en pahalı NFT koleksiyonlarından biridir. Maymun #6462’nin kemikten bir kolye, polis motosikleti kaskı ve ısırılmış bir pizza gibi en nadir özelliklere sahip olduğunu düşünürsek, en son satış büyük ihtimalle başka bir maliyetli hatadır.

Eğer durum bundan ibaret ise, sahibinin 200 USDC yerine 200 ETH için bir teklifi kabul ettiğini düşündüğü anlamına gelir. Bu aynı zamanda eski sahibinin sahip olduğu NFT’yi taban fiyatın yüzde 99,9 altına sattığı anlamına geliyor.

Bu Satışın Amacı Vergi Kaçırma Olabilir!

Birkaç kripto yatırımcısı satıcı hakkında iyi niyetli düşünse de çoğu kullanıcı, işlemi çevreleyen koşullar göz önüne alındığında bunun bir vergi kaçakçılığı planı olduğuna inanıyor.

OpenSea’deki işlem geçmişi, NFT’nin yaklaşık bir yıl önce 2 ETH’den (7.000 dolar) az olmamak üzere birkaç kez işlem gördüğünü sunuyor. Ayrıca Ape #6462’nin basıldığından beri farklı cüzdanlar arasında en az beş kez transfer edildiğini de belirtelim.

Ek olarak, alıcının OpenSea’deki hesabı bu ay oluşturuldu ve teklif alındıktan yalnızca birkaç dakika sonra kabul edildi.

Bir kullanıcı ise farklı bir tez olan, “milyonluk NFT sahibinin tanıdıklarına maymunlarından birini 200 USD’ye satan” gerçekten zengin bir NFT sahibi olabileceğini öne sürerken, bir diğeri bu olayın içinde farklı bir iş olduğunu söyledi.

İşlemin nedeni ne olursa olsun, bu, bir BAYC sahibinin bir Ape’i değerinden çok daha düşük bir fiyata sattığı ilk sefer değil. Geçen Aralık ayında, Ape #3457’nin sahibi, NFT’yi 300.000 dolar yerine yalnızca 3.000 dolara satarak maliyetli bir hata yapmıştı.

Milyon Liralık NFT Yanlışlıkla 200 Dolara Satıldı!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!