motorin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Motorine Yeniden Zam Geliyor! Benzin İndirimi İptal Edildi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya-Ukrayna arasında yaşanan savaş sonrası petrol fiyatlarında dalgalanma devam ediyor. Bu durum, ülkemize arka arkaya açıklanan zam ve indirim haberleriyle konu oluyor.

Dolar kurundaki güncel değişikliklerden sonra akaryakıt fiyatlarında indirim bekleniyordu. Gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere Motorin fiyatında indirim yaşandı. Ancak, Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere Motorin litre fiyatına zam yapılacağı konuşulmaya başlandı. Bunun üzerine, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere Motorin’e 81 kuruş zam beklentisi oluştu.

Benzin İndirimi İptal Edildi

Akaryakıt fiyatları, dalgalı bir görüntü sunmaktadır. Otomobil, kamyon ya da tekne gibi çeşitli ulaşım araçlarına sahip kişiler, bu piyasa değerlerini sürekli olarak takip etmektedir. Petrol fiyatları düşüşe geçtikten sonra, ülkemizde var olan istasyonlarda 8 Temmuz Cuma günü geçerli olmak üzere Motorin litre fiyatı 2,10 TL indirim görmüştü. Ancak akaryakıt piyasa değerleri sebebiyle Benzin fiyatlarında beklenen indirim iptal edilmiştir. Benzinde bugün fiyat değişimi yaşanmadı.

Güncel Akaryakıt Litre Fiyatları Nasıl?

Bu yazının yazıldığı zaman diliminde Motorin litre fiyatı 24,56 TL olarak satılıyor. Beklenen zam gerçekleşir ise, bu akaryakıtın litre fiyatı 25,37 TL olarak belirlenecek. Benzinin bugün için litre fiyatı 25,2 TL olarak işlem görüyor.

Motorine Yeniden Zam Geliyor! Benzin İndirimi İptal Edildi!