Özgür Demirtaş Dünya Rekoru Kırdı! Özgür Demirtaş Kimdir?

Özgür Demirtaş
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finans alanında uzmanlığı olan, akademisyen ve Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı olan Prof. Dr. Özgür Demirtaş, geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden sesli sohbet odası açacağını ve burada Rusya-Ukrayna savaşı ve ekonomiye etkisi hakkında konuşma yapacağını açıkladı. Ayrıca bu duyurusunda 26 bin katılımcının gerçekleştirdiği rekoru kırmak istediğini de belirtti.

Sesli sohbet odası açıldığında dinleyiciler büyük bir ilgi gösterdi ve dünya rekoruna imza atıldı. Twitter temsilcileri, Binance borsa yetkilileri, haberciler, oyuncular ve önde gelen kişiler ile birlikte 120 binden fazla kişi bu sesli sohbet odasına katıldı.

Kaynak: Twitter

Özgür Demirtaş’ın yaptığı açıklamaya göre ise bu yayına 132 bin katılım ile dünya rekoru kırıldı. Ayrıca bu sesli sohbet odasında yapılan konuşmanın video hali YouTube’a yüklendi ve 10 saatte 300 binden fazla görüntülenme aldı.

Kaynak: Twitter

Özgür Demirtaş Kimdir?

Ankara doğumlu olan Özgür Demirtaş, üniversite sınavlarında ilk 50 öğrenci arasında yer aldı. 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden lisans derecesini aldı. 2003 yılında Boston College’dan Finans alanında doktora derecesini aldı. Aynı yıl, New York City Üniversitesi Baruch College’da görev süresi boyunca yardımcı Doçent olarak görevine devam etti. 2004 yılında üniversitenin Finans Bölümünde en iyi eğitmen seçildi. 2005 yılında işletme fakültesinin tüm bölümlerinde en iyi eğitmen seçildi. 2007 yılında üniversitenin prestijli madalyalarından biri olan Başkanlık Mükemmellik Öğretim Ödülü’ne layık görüldü. 2010 yılında ABD, Kanada, İngiltere ve İskoçya’da 10 milyon öğrenci tarafından değerlendirilen bir milyondan fazla profesör arasında ilk 20 listesinde yer aldı. Ayrıca New York Üniversitesinde dersler verdi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!