Özgür Demirtaş

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Özgür Demirtaş: “Türkiye Ekonomi Modeli denen şey bugün itibari ile bitti!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü finans profesörü Özgür Demirtaş Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası‘nın (TCMB) faiz kararını değerlendirdi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası‘nın (TCMB) faiz kararı piyasaları şaşırttı. TCMB, faizi 750 puan arttırarak beklentilerin çok ötesine geçti.

TCMB son günlerde faiz artırım politikası uygulamaya başlamıştı ve bunu sürdürmeye devam ederek politika faizini yüzde 25‘e çıkarmış oldu. Beklentiler ise 200 baz puan artış yapılması yönünde idi. Böylece beklentinin çok ötesinde artış yapılmış oldu.

İlginizi Çekebilir: Efsanevi Grafikçi ve Trader Peter Brandt, Bitcoin’in 24,800 Doların Altında Kapanabileceğini Varsayıyor: İşte Detaylar!

Faiz kararının açıklanmasından önce 27,23 TL seviyesinde olan Dolar/TL kuru, 750 baz puanlık artışın gelmesinin ardından yüzde 5‘in üzerinde sert bir düşüş ile 25,79 TL seviyesine kadar düştü ve şuan bu seviyelerde işlem görüyor. Faiz kararının açıklamasından önce 29,70 TL seviyesinde bulunan Euro/TL kuru ise yaklaşık yüzde 6‘lık bir sert düşüş ile 28,02 TL seviyesine  kadar düştü ve şuan bu seviyelerde işlem görüyor.

Gözler ünlü profesör Özgür Demirtaş’a yöneldi!

TCMB’nin faiz kararını açıklamasının ardından ünlü finans profesörü Özgür Demirtaş’ın bu karara tepkisi merakla bekleniyordu ve Özgür Demirtaş, resmi sosyal medya hesabında Merkez Bankası’nın aldığı faiz kararını değerlendirdi.

Sık sık adı tekrar edilen “Türkiye Ekonomi Modeli” politikasının artık sona erdiğini söyledi. Demirtaş, “Türkiye Ekonomi Modeli denen şey bugün itibari ile bitti! Merkez Bankasını tebrik ederim.” dedi.

Özgür Demirtaş: “Türkiye Ekonomi Modeli denen şey bugün itibari ile bitti!”
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!