SEC

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

SEC, Bitcoin ETF Başvurularını Tekrar Reddetti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC), 10 Mart tarihli dosyalamalara göre, NYDIG ve Global X’in spot Bitcoin borsasında işlem gören fonları (ETF’ler) listeleme başvurularını reddettiğini duyurdu.

SEC, inceleme süresini NYDIG’nin spot ETF varlığı hakkında kullanıcılardan yorum almak ve incelemek için uzatmıştı ve şimdi ise dolandırıcılık, manipülasyon ve değerleme bilimine ilişkin endişeleri öne sürerek yeterli kriterleri karşılamadığı sonucuna vardı.
SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin vadeli işlem ETF’sini, doğrudan Bitcoin tutan bir ETF’yi görmeyi tercih ettiğini defalarca kez belirttiği için alınan karar sürpriz olmadı.
SEC kısa süre önce Fidelity, First Trust, KryptoinVan Eck ve WisdomTree’den gelen spot Bitcoin ETF‘leri için başvuruları da reddetmişti.
SEC, Bitcoin ETF Başvurularını Tekrar Reddetti!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!