Saga

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Solana Akıllı Telefonu Büyük İlgi Gördü! Sebebi Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Projeyi Apple ve Ethereum ile karşılaştırmaktan ağ kesintilerini gündeme getirmeye kadar topluluk, Solana’nın yeni Web3 telefonuna ilgi gösterdi gösterdi. Solana ekibi, projenin Web3 geliştiricileri için Solana Mobile Stack ile çıkacak olan Solana’nın Android mobil cihazı Saga’yı ortaya çıkararak cep telefonlarını Web3’e getirdi. Topluluk, projeyi Apple ve Ethereum ile karşılaştırmaktan Solana’nın ağ kesintileriyle ilgili endişeleri gündeme getirmeye kadar çeşitli geri dönüşlerle yeni gelişmeyi memnuniyetle karşıladı.

Vinny Lingham hareketi övdü ve Web3’ün kendi iPhone anı olarak nitelendirdi. Ayrıca Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko’ya bunu mümkün kıldığı için teşekkür etti. Bu arada David Ticzon da projeden etkilenerek bir tweet’te Solana’yı Web3’ün elması olarak adlandırdı. Bazı topluluk üyeleri de Solana’nın ilerlemesini Ethereum ağıyla karşılaştırmak için bu fırsatı değerlendirdi. Twitter kullanıcısı Thesolmane, Solana bir Web3 telefonu piyasaya sürerken, Ethereum’un yıllarca yenilik olmadan kaldığını belirtti.

Bir Twitter dizisinde, Nathanweb3 kullanıcısı Solana’nın Ethereum için nasıl büyüyen bir tehdit haline geldiğini de açıkladı. Twitter kullanıcısına göre, SOL geliştiricileri, kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda ETH’nin eksikliklerini anlayabilmektedir. Bu nedenle, Solana ekibi sorunları ele almaktadır. Ayrıca günlük kullanıcılar için işleri basitleştirmektedir.

Birçoğu olumlu yanıt olmakla beraber, bazı yanıtlar Solana’nın ağ kesintileri sorununu gündeme getirdi. Haziran ayının başında, ağ yıl içinde beşinci kez kesintiye uğradığı için Solana’nın (SOL) fiyatı bir düşüş yaşamıştı. Bu nedenle, Twitter kullanıcısı Metamaxie, Solana’nın blok zincirini güvenilir hale getirmeye odaklanması gerektiğinde neden bir telefon üreticisi olmaya çalıştığını sorgulayan bir açıklama yaptı.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson da Solana’nın yeni hamlesini araştırdığını belirtti. Hoskinson’a göre, insanların cep telefonunu yeniden başlatmak için Discord’da yedi arkadaşını bulmaları gerekecek, bu da telefonun Solana blok zincirine benzer performans sorunları yaşayabileceğini anlamına gelmektedir.

Solana Akıllı Telefonu Büyük İlgi Gördü! Sebebi Nedir?
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!