Binance CEO

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

SON DAKİKA: Binance CEO’su CZ, Piyasa Manipülasyonu İddialarını Reddetti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance CEO‘su Changpeng ‘CZ’ Zhao, şirketin “hiçbir koşulda kâr amaçlı ticaret yapmadığını veya piyasayı ‘manipüle etmediğini” öne sürerek Emtia Vadeli İşlemleri ve Ticaret Komisyonu (CFTC) şikayetindeki iddiaları reddetti.

CZ, davaya ilk resmi yanıtını 28 Mart tarihli bir blog gönderisinde paylaştı.

CEO, Binance’in bir dizi durumda “ticaret” yaparken, gelirleri kripto olduğundan, bunun esas olarak onları “zaman zaman” itibari para veya diğer kripto para birimlerindeki harcamaları karşılamak için dönüştürmek olduğunu savundu:

“Şahsen, Binance’te iki hesabım var: biri Binance Card için, diğeri kripto varlıklarım için. Kendi kripto varlıklarımı Binance.com’da saklıyorum. Ayrıca kişisel harcamalarımı veya Kartı ödemek için zaman zaman kripto dönüştürmem gerekiyor.”

Zhao, Binance’in çalışanlar için 90 gün ticaret yapmama kuralına sahip olduğunu da belirterek şunları ekledi:

“Bu, herhangi bir çalışanın aktif olarak ticaret yapmasını engellemek içindir. Çalışanlarımızın Vadeli İşlemlerde işlem yapmasını da yasaklıyoruz.”

Daha da ileri giderek, çalışanların kendileri hakkında “özel bilgiler” edindikleri kripto paraları alıp satmalarının kısıtlandığını belirtti.

“Ben de bu politikalara sıkı sıkıya uyuyorum. Binance Launchpad, Earn, Margin veya Futures (Vadeli) işlemlere de hiç katılmadım. Zamanımı en iyi şekilde kullanmanın, kullanıcılarımıza hizmet veren sağlam bir platform oluşturmak olduğunu biliyorum.”

İlginizi Çekebilir: Space ID (ID) Nedir? Binance Launchpad’in Projesi ve Space ID Satın Alma Rehberi

Zhao, iki yılı aşkın bir süredir düzenleyiciyle işbirliği içinde çalıştığı için son CFTC başvurusunu hem “beklenmedik hem de hayal kırıklığı yaratan” olarak nitelendirdi. Ayrıca, şikayetin “gerçeklerin eksik bir anlatımını içerdiğini” belirtti.

Binance CEO‘su CZ, Binance.com’un yasal uyumluğunu sağlamak için en iyi teknolojiyi kullanarak “sınıfının en iyisi” bir teknoloji geliştirdiklerini söyledi. Şu anda, Binance.com’un faaliyetlerinin kara para aklama (AML) ve müşteri tanıma (KYC) yasaları çerçevesinde yürütüldüğünden emin olmak için 750’den fazla kişi çalışıyor. Bu açıklama, Binance’in yasalara uygunluğu sağlamak için ciddi bir çaba harcadığını gösteriyor.

“Bugüne kadar 55.000’den fazla kolluk kuvvetleri talebini ele aldık ve ABD Kolluk Kuvvetleri’nin yalnızca 2022’de 125 milyon dolardan fazla ve şimdiye kadar 2023’te 160 milyon dolardan fazla fonu dondurmasına/el koymasına yardımcı olduk.”

Ayrıca CZ, Binance.com’un dijital varlık alım satım hizmeti sunmak için 16 lisansa sahip olduğunu ve bu lisans sayısının diğer kripto para borsalarında daha fazla olduğunu vurguladı. Bu da Binance.com’un dünya genelinde hizmet verdiği farklı bölgelerin yasal gerekliliklerine uygun olarak hareket ettiğini göstermektedir.

SON DAKİKA: Binance CEO’su CZ, Piyasa Manipülasyonu İddialarını Reddetti!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!