maliye bakanlığı

SON DAKİKA: Hazine ve Maliye Bakanlığı Yeni Ekonomi Tedbirlerini Duyurdu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan saat 19.30 gibi yeni tedbirleri duyuracağını açıklamıştı Yapılan açıklamada Türkiye Ekonomi Modeli çerçevesinde, hızlı ve çözüm odaklı adımlar atmaya devam edecek olup atacağımız yeni adımlar silsilesi Bakanlığımız ve ilgili kurumlarca kamuoyu ile paylaşılacaktır.” denilmişti.

Yeni Tedbirler Duyuruldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı, gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi (GES) talep toplama işlemlerinin 15 Haziran’dan itibaren başlayacağını açıkladı. Açıklama şu şekilde:

Senede ilişkin talep toplama işlemleri ile senedin ihracı, kupon ve anapara ödemeleri Bakanlığımız sitesinde yayınlanacak duyuruda belirtilecek bankalar aracılığı ile gerçekleştirilecektir. Bakanlığın açıklamasında getiri oranı ve vade yapısının ilerleyen süreçte ihraç duyurusuyla beraber ilan edileceği belirtildi. Ayrıca açıklamada bazı detaylara yer verildi. Bu detaylar sırasıyla;

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Sadece gerçek kişilere sunulacak olan GES’ler, ülkemiz genelinde gerçekleştirilecek duyuru ve talep toplama işlemleri yoluyla ihraç edilecektir.

İhraç edilecek senetler üç ayda bir yatırımcısına kupon getirisi sağlayacak olup kupon ödemelerinde asgari getiri garantisi olacaktır.

Senedin yatırımcıya sağlayacağı nihai getiri oranı, ihraç aşamasında Bakanlığımız tarafından belirlenen getiri oranının, hasılat gerçekleşmeleri çerçevesinde hesaplanacak endeks değeri ile çarpılması yoluyla belirlenecektir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı açıklaması

SON DAKİKA: Hazine ve Maliye Bakanlığı Yeni Ekonomi Tedbirlerini Duyurdu!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.