SushiSwap

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

SushiSwap 2.0 Yol Haritası Yayınlandı! Yeniden Yapılandırılacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SushiSwap, ekosistemde merkezi bir ürün olan SUSHI ile 2021’in en büyük DeFi projelerinden biriydi. Projenin neredeyse tamamen yerelleştirilmesi, çevresinde bağımsız bir ekip oluşturulmasına izin verdi ancak sonradan işler planlandığı gibi gitmedi.

SushiSwap, geçtiğimiz aylarda ekip içerisinde büyük sıkıntılar yaşamıştı. Bu olayların ardından bir yeniden yapılanma planı hazırladı.

Projenin etrafındaki topluluğu fiilen yok eden Frog Nation’ın devralınması, projeyi de çalışmayı durdurabilecek bir konuma getirdi. Ancak en son makalenin önerdiği gibi, kısa bir süre içinde arka planda büyük değişiklikler ve çalışmalar yapıldı.

En son blog gönderisinde, popüler DeFi, üst düzey liderlerinin ayrılmasından sonra ekosistemi sarsan iç krizleri ve Frog Nation ile görünüşte başarısız bir birlik olduğunu kabul etti.

SushiSwap’ın Yeniden Yapılanma Planları

SushiSwap, güçlü ve sadık bir ekibi koruyarak ve kurarak bir yeniden yapılanma gerçekleştirdiğini açıkladı. Bildirildiğine göre yeni üyeler eklendi. Ayrıca, harici bir operasyon danışmanı atamanın yanı sıra “kilit paydaş ilişkilerini yeniden alevlendirdiğini” iddia etti. Tüm departmanlarda ücretlendirme yapısı oluşturulmuştur. Yasal bir yapı sağlamayı amaçlayan SushiDAO da önerilmiştir.

Odak noktası artık ekip, yönetici ve liderlik arama süreci tarafından uzun vadeli taahhütler, bütçelerde artan şeffaflığın yanı sıra komite ve topluluk gözetimi aracılığıyla yapılan kontroller ve diğerleri arasında Sushi 2.0 arayüzünün benimsenmesidir. Yeniden yapılandırma planlarının bir parçası olarak SushiSwap, üç adıma bölünmüş bir teklif sundu:

  • Mühendislik, Tasarım, İş Geliştirme, Pazarlama, Topluluk Katılımı, Operasyonlar ve Danışmanlığın işlevsel yelpazesinde yeteneği elde tutmak.
  • Tüm bütçe konularında şeffaflığı ve hesap verebilirliği denetlemek için resmi bir ücret komitesi kurmak.
  • Elde tutulan ekibe yardım etmek amacıyla teklifin uygulanmasıyla resmi bir yönetici ve liderlik arama sürecini başlatmak.

Teklif, mevcut katkıda bulunanlara, gelecekteki işe alımlara ve gelecekteki proje stratejisi ve liderliğine tahsis edilecek 4 yıllık bir zaman çerçevesinde 6 milyon SUSHI tahsis edilecek. Bu arada SushiSwap, Trident AMM 2.0, MultiChain lansmanı, Shoyu yeniden tasarımı, limit emirleri, Sushi guard vb. dahil olmak üzere sürümler üzerinde çalışmaya devam edecek.

SushiSwap 2.0 Yol Haritası Yayınlandı! Yeniden Yapılandırılacak!