LUNA

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Terra Kurucusunun Evine Giden Belirsiz Kişinin 3 Milyar Won Zararı Var!

Terra Kurucusunun Evine Giden Belirsiz Kişinin 3 Milyar Won Zararı Var!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yonhap Haber Ajansı’na göre, yakın zamanda Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’sunun evine yasadışı bir şekilde girerek izinsiz girmekle suçlanan bir kişi şu anda Seul’de polis soruşturması altında tutuluyor.

Polisin verdiği bilgiye göre, şüpheli Do Kwon’un ailesinin bulunduğu apartman kompleksine girdi ve zili çaldı. İzinsiz giren kişi Kwon ile görüşme niyetiyle geldi ama sadece karısını buldu, eşi ise daha sonra polisi aradı ve koruma istedi.

Kolluk kuvvetleri izinsiz gireni bulup gözaltına aldıktan sonra, suçlu yatırımcı, gazetecilere verdiği demeçte 2 ila 3 milyar won (en az 2 milyon dolar) kaybettiğini söyledi. Öncelikli amacı, Kwon’u kendi stabilcoin’inin erimesi ve arkasındaki proje ile kripto para piyasasında neden olduğu acı için sorumluluk almaya teşvik etmekti.

Do Kwon’un hem sahibi hem de CEO’su olduğu UST stabilcoin’in ABD dolarından ayrılmasının neden olduğu kripto para piyasası çöküşünün merkezinde bulundu.

TerraUSD, bir ABD dolarına entegre edilmiş bir para birimidir ve yaygın olarak kullanılan bir para birimi için bir kripto alternatifi görevi görür. Yatırımcılar ve de geliştiriciler, fiat ve dijital varlıklar arasında köprü olarak sabit paraları kullanır.

UST’nin yaşadığı bu kanlı olay, esas olarak, Bitcoin fiyatının 35.000 doların altına hızlı bir şekilde düşmesi nedeniyle stabilcoin’den büyük bir likidite çıkışından kaynaklandı. TerraUSD 0,98 doların altına düştüğünde, yatırımcılar UST varlıklarını büyük bir panikle satmaya başladılar ve aslında istemeden daha da fazla baskı yarattılar.

Luna Vakfı Grubu, stabilcoin’i savunmak için elindeki varlıkların büyük bir satışına başladı, ancak UST’nin arkasındaki ana teminat olan BTC’nin düşüşü nedeniyle, vakıf UST’yi sabit tutamadı ve daha fazla düşüşü engelleyemedi.

Terra Kurucusunun Evine Giden Belirsiz Kişinin 3 Milyar Won Zararı Var!
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!