Ukrayna’ya Yapılan Kripto Bağışı 13 Milyon Doları Aştı!

Kripto
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğu komşusu tarafından işgal edilen ve finansal ağlarında önemli aksamalara neden olan Ukrayna ve yetkilileri, kripto para birimlerinde bağış topladı. Topluluk ve diğer insanlar, verilen adreslere 13 milyon dolardan fazla dijital varlığın gönderildiğini belirten raporlarla hızlı bir şekilde yanıt verdi.

Ukrayna Kripto Olarak Yardım İstiyor

İki eski Sovyet devleti arasında haftalarca artan gerilimin ardından, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin birkaç gün önce bazı ayrılıkçıları kurtarmak istediğini iddia ederek Ukrayna’ya karşı “özel bir askeri operasyon” başlattı.

Ayrıca başlangıçta ordusunun Ukrayna’yı işgal etmeyeceğini veya Kiev’e gitmeyeceğini iddia etse de, sonraki birkaç gün içinde tam olarak bu oldu. Bu nedenle, ülkenin başkenti şu anda hayatta kalmak için savaşıyor ve vatandaşları ya sığınaklarda saklanıyor ya da kaçmaya çalışıyor.

Şu anda ülkede düzenli yaşamın olmadığını söylemek yanlış olmaz. Kaçmaya çalışırken, para çekmek için ATM’lere akın etti, ancak merkez bankası nakit çekimlerini sınırlamak ve elektronik işlemlere el koymak zorunda kaldı.

Bu noktada Ukraynalı kuruluşların kripto para bağışları almaya başladığına dair raporlar ortaya çıkmaya başladı. Kısa bir süre sonra, ülkenin yetkilileri resmi Twitter hesabı aracılığıyla Bitcoin, Ethereum ve USDT şeklinde daha fazla yardım istedi.

Kripto Hayat mı Kurtaracak?

Her taraftan devam eden dezenformasyonla birlikte, Rusya’da doğmuş olmasına rağmen savaşa açıkça karşı duran Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de dahil olmak üzere birçok kişi bu cüzdanların geçerliliğini sorguladı.

Ancak adreslerin gayri meşru olabileceğine dair uyarısını sildi ve Ukraynalılara yardım etmeyi amaçlayan kripto ile ilgili başka bir organizasyonu destekledi.

TRON’un kurucusu Justin Sun da destekleyenler arasına katıldı ve Tether olarak 200.000 dolarlık bir bağışı duyurmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Blok zinciri analitik şirketi Elliptic’in en son tahminlerine göre, Ukrayna hükümeti, STK’lar ve gönüllü gruplar son birkaç gün içinde yaklaşık 14 milyon dolar değerinde kripto para topladı.

Şirket, medyan bağışın 95 dolar olduğunu söyledi, ancak yakın zamanda bildirildiği gibi, anonim bir cüzdan 3 milyon dolar değerinde BTC gönderdi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!