XRP

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

2 Mart XRP Fiyat Tahmini: Yükseliş mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyasının gözde tokenlarından biri olan XRP, son dönemde büyük bir ilgi görmekte. Peki, 2 Mart için XRP fiyat tahmini ne yönde? İşte detaylar :

  1. CoinCodex Tahmini: CoinCodex’e göre, XRP’nin fiyatı önümüzdeki ay içinde %1.88 düşerek 0.600477 dolar seviyesine ulaşabilir. Ancak altı ay içinde %133.91 artışla 1.378702 dolar seviyesine yükselebilir.
  2. Dark Defender ve Wells Fargo’dan İlginç Tahminler: Ünlü teknik analist Dark Defender, XRP’nin 1.88 dolar seviyesine yaklaşacağını öngörüyor. Ayrıca Wells Fargo’nun Hazine Müdürü Shannon Throp da XRP’nin 500 dolar seviyesine ulaşacağını tahmin etmişti.
  3. Teknik Analiz: Teknik analiz, XRP’nin 0.6 – 0.7 dolar arasında dalgalanabileceğini gösteriyor0.6 dolar seviyesi güçlü bir destek olarak görülüyor ve bu seviyeye yaklaşıldığında alım fırsatları olabilir.
  4. Uzun Vadeli Tahminler: Gelecekteki yıllar için tahminlere göre, XRP’nin 2024 yılında minimum değeri 0.382 dolar, maksimum değeri ise 0.575 dolar civarında olabilir.

XRP’nin değerindeki düzeltme, 54 ile 56 sent arasında bir destek/direnç bölgesine ulaşana kadar devam edecek gibi görünüyor. Bu tahmin, tarihsel fiyat verilerini analiz eden otomatik Fibonacci Retracement aracına dayanıyor. 📉🔍

CoinStats’a göre bazı kripto paralar düzeltme aşamasına girdi.

top 7
CoinStats’ın XRP grafiği

XRP/USD

XRP oranı %7,42 artarak yükselmeye devam ediyor.

Resim: TradingView

Bugünkü yükselişe rağmen XRP fiyatı yerel grafikte bir düzeltmeyle karşı karşıya kalabilir. Günlük mum 0,6397 dolar seviyesinin altında kapanırsa yatırımcılar kısa süre içinde 0,62 dolar bölgesine bir düşüşe tanık olabilirler.

3
Resim: TradingView

Günlük zaman diliminde XRP oranı neredeyse 0,6580 dolarlık direnci test etti. Ancak yükseliş devam ederse, bir kırılma ve ardından 0,70 dolarlık bölgeye doğru devam eden bir büyüme beklenebilir.

4
Resim: TradingView

Haftalık grafikte 0,65 dolarlık alan boğalar için yukarı yönlü hareket açısından önemli bir rol oynuyor.

Mum bunun üzerinde sabitlenirse, biriken enerji bu ay 0,70-0,75 dolar alanının testi için yeterli olabilir.

XRP yazının yazıldığı sırada 0,63 dolardan işlem görüyor.

2 Mart XRP Fiyat Tahmini: Yükseliş mi?
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!