BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,257.37
ETH
$4,209.30
XRP
$1.10
LTC
$195.39
LINK
$32.03
BNB
$486.67
XTZ
$6.63
EOS
$4.82
NEO
$44.69
$63,256.86
+4.88%
$4,209.01
+4.59%
$1.10
+1.48%
$195.39
+3.57%
$1.00
-0.02%
$1,546.01
+4.59%
$288.90
+2.25%
$55.56
+2.26%
$174.11
-1.03%

ABD Hazine Bakanlığı Bu Kripto Para Borsasına Yaptırım Uyguladı!

ABD Hazine Bakanlığı Salı günü yaptığı açıklamada, siber saldırılar için fidye aklamada oynadığı iddia edilen rolü nedeniyle bir kripto para borsasına yaptırım uygulayacağını duyurdu.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

ABD Hazine Bakanlığı Salı günü yaptığı açıklamada, siber saldırılar için fidye aklamada oynadığı iddia edilen rolü nedeniyle bir kripto para borsasına yaptırım uygulayacağını duyurdu.

Bu, bakanlığın kripto paralara karşı açtığı ilk eylem oldu. Bu hareket, birçok ABD kuruluşunun son zamanlarda siber saldırılara uğramasının ardından gerçekleşti. Maliye Bakanlığı, fidye yazılımı ödemelerinin yalnızca 2020’de 400 milyon dolardan fazla olduğunu ve 2019 yılına göre dört kat arttığını belirtti.

Fidye yazılımı, şahısların kilit programlara erişimi kapattığı ve genellikle Bitcoin gibi bir kripto para ile ödeme talep ettiği bir tür siber saldırıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Bakanlığın Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi, fidye yazılımı kullanan şahıslar için finansal işlemleri kolaylaştırmada rol oynadığı iddia edilen kripto para borsası Suex’e yaptırım uyguladı.

Coinzilla Banner (728x90)

Hazine Bakanlığı, çoğu kripto paranın yasal işlemler için kullanıldığını vurgularken, kötü amaçlı ödemeleri kolaylaştıran teknolojilerin de var olduğunu belirtti. Kripto para işlemleri merkezi olmadığı için izlenmesi geleneksel finans kurumları aracılığıyla yürütülen işlemlerden daha zor olabiliyor. Bakanlık, Suex’in kendi yasadışı kazançları için yasa dışı faaliyetlerin kolaylaştırılmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Bakanlık, Suex’in en az sekiz fidye yazılımından elde edilen yasadışı gelirleri içeren işlemleri kolaylaştırdığın iddia etti. Ayrıca şirketin bilinen işlem geçmişinin yüzde 40’ından fazlasının yasadışı aktörlerle ilişkili olduğunu söyledi.

Yaptırım, Suex’in ABD kuruluşlarıyla iş yapmasını zorlaştırıyor. ABD vatandaşlarının genellikle yaptırıma tabi kuruluşlarla işlem yapmaları yasaktır ve kendileriyle belirli faaliyetlerde bulunan finans kuruluşları yaptırım eylemleriyle karşı karşıya kalabilir.

Bakanlık, Suex’in yaptırımına ek olarak, fidye yazılımı saldırılarına nasıl yanıt verileceği konusunda işletmelere yönelik kılavuzunu paylaştı. Bir basın açıklamasına göre, kılavuz, mağdurları ve ilgili şirketleri bu olayları en kısa sürede kolluk kuvvetlerine bildirmeye ve tam olarak işbirliği yapmaya şiddetle teşvik ediyor.

Hazine Bakanlığı ayrıca, ABD’li kuruluşların, fidye ödemesi durumunda olduğu gibi, bu gerçeğin farkında olmasalar bile, yaptırım uygulanan bir kuruma ödeme yapmak için cezalandırılabileceğini belirtmektedir.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Kaynak CNBC

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.