Çerçeve

ABD Kripto Sektörü İçin Uluslararası Düzenleyici Çerçeve Yayınladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı, 7 Temmuz 2022’de Başkan Biden’e uluslararası bir kripto düzenleyici çerçeve sunmak için ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID) dahil olmak üzere diğer kurumlarla iş birliği yaptığını açıklamıştır. Amerika Birleşik Devletleri başkanı Joe Biden’in mart ayının başlarında dijital varlıklarla ilgili bir yürütme emri imzaladığı bildirilmiştir.

Hazine Bakanı, Dışişleri Bakanı, Ticaret Bakanı ve ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı’nın (USAID) Yöneticisi dahil olmak üzere diğer kurumların başkanlarıyla istişare ederek bir çerçeve hazırlayarak gönderilmiştir. Çerçeve, Biden’e yürütme emri direktifine uygun olarak sorumlu kripto geleceğini teşvik edecek düzenlemeleri formüle etmek için yabancı düzenleyicilerle nasıl iş birliği yapmayı planladıklarını özetlemektedir.

Çerçevenin temel hedefleri arasında ABD değerlerini yansıtan dijital varlık düzenleyici standartları oluşturmak için uluslararası ajanslarla birlikte çalışmak bulunmaktadır. Aynı zamanda hem yurtiçinde hem de yurtdışında tüketicileri, yatırımcıları ve işletmeleri korumak, finansal istikrarı teşvik etmek ve sistemik sorunları azaltmak ilk önceliklerdir. Ayrıca çerçeve dijital varlıkların yasa dışı kullanımının yol açtığı kara para aklama ve ulusal güvenlik zorluklarının üstesinden gelmeyi, güvenli ve uygun maliyetli finansal hizmetlere erişilebilirliği teşvik etmeyi ve araştırmayı öğrenmeyi artıran ilişkiler kurmayı hedeflemektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Çerçeve kapsamında bir açıklama yapıldı:

Ödeme yeniliklerinin ve dijital varlıkların sorumlu bir şekilde geliştirilmesi ve ABD değerleriyle uyumlu teknoloji düzenleyici standartların geliştirilmesi dahil olmak üzere küresel finansal sistemdeki, teknolojik ve ekonomik rekabet gücündeki ABD liderliğini güçlendirmeyi hedeflemektedir.”

Düzenleyiciler ayrıca ABD’yi G7, G20, Finansal İstikrar Kurulu (FSB), Ekonomik İş birliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası ile iş birliğini sürdürmeye çağırmıştır.

ABD Kripto Sektörü İçin Uluslararası Düzenleyici Çerçeve Yayınladı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram