Rusya

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Biden, Rusya-Ukrayna Gerilimi Hakkında Açıklamalarda Bulundu: Bitcoin 40 Bin Dolara Yaklaştı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in fiyatı, ABD Başkanı Joe Biden’in Rusya’nın Ukrayna’yı işgali hakkındaki yorumları ışığında bir saat içinde son zamanlarda 2500 dolar arttı. Çatışmayı çevreleyen piyasa paniği gerçekleşmeden önceki fiyatına geri döndü.

Dün, Rus kuvvetleri Ukrayna’nın askeri altyapısına saldırmaya başladıktan sonra Bitcoin’in fiyatı 39 bin dolardan 34 bin 500 dolara düştü. Düşüşün bir sonucu olarak 400 milyon doların üzerinde tasfiye gerçekleşti.

Tüm kripto piyasa değeri bu haberler yüzünden 200 milyar dolar azaldı ve toplamda sadece 1,6 trilyon dolara geriledi.

Dün Başkan Biden, Rusya’nın saldırganlığının “cevapsız kalamayacağını” açıkladı ve Rusya’nın en büyük dört bankasına ABD ve batılı müttefiklerinden yaptırımlar vaat etti. “Küresel ekonominin bir parçası olmak için Rusya’nın dolar, Euro, pound ve yen cinsinden iş yapma kabiliyetini sınırlayacaklarını” söyledi.

Cumhurbaşkanı ayrıca doğu kanadındaki NATO ittifakını desteklemek için Almanya’ya daha fazla kuvvet gönderme sözü verdi. Ancak, çatışmada yer almak için doğrudan Ukrayna’ya asker gönderilmeyeceğini de açıkça belirtti.

Bitcoin, haberlere hemen yanıt verdi. Gece 10 civarlarında 36 bin dolar civarında işlem görürken, 2 saat içerisinde 40 bin dolara yaklaştı.

Başkanın yorumları, yaklaşan bir Üçüncü Dünya Savaşı senaryosu hakkında anlık korkular taşıyan Amerikalılar için muhtemelen oldukça güven vericiydi. Bir Associated Press anketi, nüfusun sadece yüzde 26’sının çatışmada önemli bir rol oynadığını desteklediğini ortaya koydu.

Bitcoin’in savaş haberlerine cevaben fiyat hareketi, birçok kişinin iddia ettiği gibi güvenli bir liman varlığı olmadığını öne sürebilir. Ancak CryptoQuant’ın CEO’su aksini iddia ediyor.

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada, 38.286 dolardan işlem görüyor.

Biden, Rusya-Ukrayna Gerilimi Hakkında Açıklamalarda Bulundu: Bitcoin 40 Bin Dolara Yaklaştı!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!