featured

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. ARAŞTIRMA
  3. ABD Red Book (Kırmızı Kitap) Nedir?

ABD Red Book (Kırmızı Kitap) Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Red Book (Kırmızı Kitap), Redbook Research Inc. tarafından yayınlanan ABD’nin perakende satışları hakkında bir rapordur. Rapor, perakende satışlarında aylık ve yıllık büyümeyi takip eder ve ABD ekonomisi hakkında önemli bir gösterge olarak kabul edilir. Rapor, yaklaşık 9.000 perakende mağazasından toplanan verilere dayanmaktadır ve perakende satışlarının çeşitli sektörlerini kapsamaktadır, bunlara giyim, ev eşyaları, elektronik ve gıda dahildir.

Red Book

Kırmızı Kitap, yatırımcılar, ekonomist ve diğer iş profesyonelleri tarafından ABD ekonomisinin genel sağlığı hakkında bilgi almak için kullanılır. Rapor, perakende satışlarındaki büyümeyi takip ederek, ekonominin büyümede veya yavaşlamada olduğunu gösterebilir. Kırmızı Kitap, gelecekte ekonomi için ne öngörülebileceği hakkında da ipuçları verebilir. Örneğin, perakende satışlarında güçlü bir büyüme, ekonominin büyümeye devam ettiğini gösterebilir, oysa perakende satışlarında yavaşlama, ekonominin yavaşlamaya başladığını gösterebilir.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyebilecek Bu Haftanın Önemli Gelişmeleri (7 Ağustos)

Kırmızı Kitap, bir dizi faktörden etkilenebilir. Bunlara tüketici harcamaları, enflasyon ve işsizlik oranı dahildir. Kırmızı Kitap’ın tüketici harcamalarından etkilenmesi muhtemeldir çünkü tüketici harcamaları, ABD ekonomisinin en büyük bileşenlerinden biridir. Kırmızı Kitap, enflasyondan da etkilenebilir çünkü enflasyon, tüketicilerin mal ve hizmetler için ödemek zorunda oldukları miktarı artırır. Bu, perakende satışlarında düşüşe neden olabilir. Son olarak, Kırmızı Kitap, işsizlik oranından da etkilenebilir çünkü işsizlik oranı yüksek olduğunda, tüketicilerin daha az parası olur ve bu da perakende satışlarında düşüşe neden olabilir.

Kırmızı Kitap, ABD ekonomisi hakkında önemli bir göstergedir ve yatırımcılar, ekonomist ve diğer iş profesyonelleri tarafından takip edilir. Rapor, perakende satışlarındaki büyümeyi takip ederek, ekonominin genel sağlığı hakkında bilgi verebilir ve gelecekte ekonomi için ne öngörülebileceği hakkında ipuçları verebilir.

Kripto para borsalarında ömür boyu geçerli indirim kazanmak ister misin? Eğer komisyonlarını geri almak istiyorsan aşağıdaki yatırımcılara özel kutucuğa hemen tıkla!

Redbook Endeksi” olarakta bilinen Kırmızı Kitap, özetle Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 9 bin perakende mağazasının verilerini kullanarak, bir önceki yıla kıyasla satış rakamlarındaki büyümeyi ölçen bir göstergedir. Bu endeks, Amerikan Doları’nın değerine bağlı olarak hesaplanır ve Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Departmanı tarafından yayınlanan resmi perakende satış verilerinin yaklaşık %80’ini içerir. Beklenenden yüksek bir ölçüm, Amerikan Doları için olumlu ve boğa piyasası sinyali olarak kabul edilirken, beklenenden düşük bir ölçüm negatif ve ayı piyasası sinyali olarak değerlendirilir.

İşte Kırmızı Kitap hakkında bazı ilginç gerçekler:

  • Kırmızı Kitap, 1958’den beri yayınlanmaktadır.
  • Rapor, Redbook Research Inc. tarafından yayınlanır.
  • Rapor, yaklaşık 9.000 perakende mağazasından toplanan verilere dayanmaktadır.
  • Rapor, perakende satışlarının çeşitli sektörlerini kapsamaktadır, bunlara giyim, ev eşyaları, elektronik ve gıda dahildir.
  • Kırmızı Kitap, yatırımcılar, ekonomist ve diğer iş profesyonelleri tarafından takip edilir.
  • Rapor, ekonominin sağlığını gösteren önemli bir göstergedir.
ABD Red Book (Kırmızı Kitap) Nedir?
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!