ABD

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

ABD Senatörü, Ağustos Ayı Düşüşünde Bitcoin Satın Aldı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paraları desteklediği bilinen bir ABD senatörü, Ağustos ortasındaki düşüşü sırasında binlerce dolarlık Bitcoin (BTC) satın aldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) verilen bir rapor, Wyoming senatörü olarak görev yapan ilk kadın Cumhuriyetçi Cynthia Lummis’in 16 Ağustos’ta 50.000 ila 100.000 dolar arasında BTC aldığını gösterdi.

Lummis daha önce bir CNBC röportajında, beş adet BTC’ye sahip olduğunu ve insanların dijital varlığa yatırım yapmayı enflasyona karşı bir önlem olarak düşünmesi gerektiğini belirtmişti.

“İnsanları satın almaya ve tutmaya teşvik ediyorum. Onları emeklilikleri ve gelecekleri için Bitcoin saklamaya teşvik ediyorum.”

Haziran ayında Lummis, Wyoming’in dijital varlıklar alanındaki liderliğini pekiştirmenin bir yolu olarak Senato’nun iki taraflı Finansal İnovasyon Grup Toplantısını başlatmıştı.

“Kuruluşu oluşturdum çünkü Wyoming, kripto paralar ile çalışmak için finans kurumlarını geliştirmede liderdi.

Wyoming, şimdi kripto paralar için yeni bankalar kurmak, onları Federal Rezerv sürecinden geçirmek ve geleneksel fiat para birimi dünyasına entegre etmek amacıyla kullanılan bir dizi yasa oluşturan ilk eyalet olduğundan, bu konuyla ilgilendim.”

ABD Senatörü, Ağustos Ayı Düşüşünde Bitcoin Satın Aldı!