Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. ABD’li Bitcoin Şirketi, Niagara Falls’taki Tesisleri Yeniden Açmak İçin Anlaşmaya Vardı

ABD’li Bitcoin Şirketi, Niagara Falls’taki Tesisleri Yeniden Açmak İçin Anlaşmaya Vardı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun bir hukuk mücadelesinin ardından, şirket çeşitli ücretler ve cezalar ödemek zorunda kalacak ve gürültüyü kontrol altına almak için geniş çaplı önlemler alacak.

Kripto madencilik şirketi US Bitcoin Corp, Niagara Falls şehri ile tam olarak netleşmemiş bir anlaşmaya vararak, bu şehirdeki madencilik işlemlerini yeniden açmasına izin verecek.

Yerel bir haber raporuna göre, Mart’ın başlarında bir eyaletin en üst düzey mahkemelerden birinin hakimi, tesisin kapatılması yönünde karar verdi. Anlaşma hala şehir konseyinin onayını gerektiriyor.

Şehir konseyi nedir?

“Şehir konseyi”, bir şehrin yerel yönetim organıdır ve genellikle belediye başkanı ve seçilmiş üyelerden oluşur. Şehrin yönetiminde ve karar alınmasında önemli bir rol oynarlar.

Eyalet Yüksek Mahkemesi Hakimi Edward Pace, şehir ve US Bitcoin arasındaki emrin metni üzerinde “haftalar süren çekişmeli müzakereler” yaşandıktan sonra tesisin kapatılmasına karar verdi.

Şehrin, tesisle ilgili yeni kent yönetmeliklerinin uygulanmasını sağlamak için bir emir talep ettiği sırada, başka bir eyalet yüksek mahkemesi hakiminin verdiği bir kararın uygulanmasını sağlamak için bir emir verildi.

İlginizi Çekebilir: Eski Dogecoin Cüzdanı 9 Yıl Sonra Tekrar Aktif Hale Geldi!

Edward Pace, US Bitcoin’in ilk emri görmezden gelmesi nedeniyle mahkemeyi aşağılamakla suçladı ve tesisin başlangıçta kapatılması emredildiği 9 Aralık’tan itibaren geriye dönük olarak para cezaları verdi.

Rapora göre, bu cezaların toplam tutarı 1 milyon doları geçecek.

Şirket, şehre 150.000 dolarlık ücret ödemesi, yasal maliyetleri ve yeni başvuru ücretlerini karşılamak için 180.000 dolar geri ödeme yapacak.

Ayrıca, US Bitcoin, tesislerdeki gürültüyü azaltmak için bir ses sönümleyici duvar inşa etmek ve üçüncü taraf izlemeye tabi olmak da dahil olmak üzere önlemler almak zorunda kalacak.

Ses sönümleyici nedir?

Ses sönümleyici, ses dalgalarını absorbe ederek veya yansıtarak, sesin yoğunluğunu ve şiddetini azaltan bir cihaz veya yapıdır. Böylece, gürültü seviyesinin düşürülmesine yardımcı olur.

Üçüncü taraf izlemesi nedir?

Üçüncü taraf izlemesi, bir şirketin işletmelerini veya faaliyetlerini denetlemek için bağımsız bir kuruluşa başvurması anlamına gelir. Bu kuruluş, şirketin uyması gereken belirli standartları ve prosedürleri izleyerek, şirketin faaliyetlerinin yasalara, düzenlemelere ve kabul edilen uygulamalara uygun olup olmadığını belirlemeye çalışır.

US Bitcoin, Şubat ayında duyurulan bir anlaşma ile Kanadalı kripto para madencilik şirketi Hut 8 ile birleşme sürecine adım attı. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’nin eyaletleri olan Teksas ve Nebraska’da tesisleri bulunmaktadır.

US Bitcoin’in resmi web sitesinde New York tesisinde yaklaşık %90 “emisyonu sıfır elektrik” kullanıyor.

Emisyonu sıfır elektrik!

“Emisyonu sıfır elektrik”, üretimi sırasında sera gazı salımı yapmayan veya sera gazı salımını minimuma indiren yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilen elektrik enerjisini ifade etmektedir. Bu tür elektrik kaynakları, güneş, rüzgar, hidroelektrik, jeotermal ve nükleer enerji gibi kaynaklardan elde edilebilir. Bu nedenle, emisyonu sıfır elektrik, çevre dostu bir enerji kaynağı olarak kabul edilir ve sera gazı emisyonlarının azaltılmasına katkı sağlar.

New York eyaleti, yeni proof-of-work madencilik işlemleri ve mevcut lisans yenilemeleri için iki yıllık bir yasaklama veya erteleme uyguladı.

Proof-of-work nedir?

“Proof-of-work” (PoW), blok zinciri tabanlı kripto para birimlerinin madencilik işlemi için kullanılan bir algoritmadır.

Ancak, %100 yenilenebilir enerji kaynakları kullanıyorlarsa işletmeler faaliyetlerini sürdürebilirler. Eyaletin savcı genel sekreteri Haziran ayında kripto para yatırımlarının risklerine ilişkin bir yatırımcı uyarısı yayınladı.

ABD’li Bitcoin Şirketi, Niagara Falls’taki Tesisleri Yeniden Açmak İçin Anlaşmaya Vardı
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!