Bu Altcoin Projesi, Yanlışlıkla Yatırımcılarına 92 Milyon Dolar Gönderdi!

Altcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir kripto para protokolünün kurucusu ve CEO’su, milyonlarca dolarlık altcoin’in yatırımcılara kazara dağıtılmasından protokol hatasının sorumlu olduğunu açıkladı.

Robert Leshner paylaştığı bir tweet’te, bir hata nedeniyle büyük ve yanlış miktarda Compound (COMP) alanların kripto varlıklarını iade etmesi gerektiğini söyledi. Aksi takdirde kazançlarını ABD Gelir İdaresi Başkanlığına (IRS) gelir olarak bildirmeleri gerecek.

“Compound protokol hatasından büyük, yanlış miktarda COMP aldıysanız:

Lütfen bunu bu Compound adresine gönderin (0x6d903f6003cca6255D85CcA4D3B5E5146dC33925). Yüzde 10’u sizde kalabilir.

Aksi takdirde, IRS’ye gelir olarak bildirilecek ve çoğunuzun bilgileri açığa çıkacak.”

Compound CEO’su, merkezi olmayan finans (DeFi) platformunun maruz kalabileceği maksimum kaybın 280.000 COMP token’ı olduğunu söyledi. Bu altcoin, bu yazının yazıldığı sırada, yaklaşık 330 dolardan işlem görüyor ve bu da olası maksimum zararın 92,4 milyon dolara eşit olabileceğini gösteriyor.

Altcoin token’larının dağıtımında gerçekleşen hata, Compound’un yeni güncellemesini yayınlamasından sonra ortaya çıkan bir hatadan kaynaklandı. Güncelleme, platformun COMP token’larının kötü piyasa koşullarında dağıtımını çözmek için gerçekleşmişti.

“Birkaç saat önce, COMP’u protokol kullanıcılarına dağıtan Comptroller sözleşmesini güncelleyen Teklif 62 yürürlüğe girdi.

Yeni Comptroller sözleşmesi, bazı kullanıcıların çok fazla COMP almasına neden olan bir hata içeriyor.”

Compound CEO’su, DeFi platformunun akıllı sözleşmelerine kilitlenen tüm kripto varlıklarının güvende olduğunu söyledi.

“Dağıtılan ve ödünç alınan varlıklar etkilenmemiştir. Kullanıcıların fonları hakkında endişelenmesine gerek yok; tek risk, sizin (veya başka bir kullanıcının) haksız yere büyük miktarda COMP almasıdır.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!