Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Pantera Capital CEO’su: “Altcoin’ler, Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterecek!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pantera Capital’in kurucusu ve CEO’su, uzun vadede altcoin’lerin Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans göstereceğini söyledi.

Pantera’nın Blockchain Mektubu’nun yeni yayınında, dijital varlık yönetimi firmasının başkanı Dan Morehead’in New York’taki SALT 2021 konferansından önemli alıntılarını özetledi. Konferans sırasında Morehead, şirketinin BTC’den büyük kazanç elde etmesine rağmen, gelecekteki kripto para kazançlarının çoğunun altcoin yatırımlarından geleceğini vurguladı.

“Benim bakış açım şu: Bitcoin inanılmazdı. Pantera Bitcoin Fonu, başlangıcından bu yana yüzde 67.000 kazanç sağladı. Ancak, gelecekteki kazançların çoğunun Bitcoin dışındaki token’lardan olacağını düşünüyorum. Bunun buradaki bazı insanlara sapkın geldiğini biliyorum ama bu benim profesyonel görüşüm.”

Morehead, Bitcoin ve rakiplerinin yükselişini 1990’ların sonundaki teknoloji endüstrisi patlamasıyla karşılaştırdı.

“Bu, 1998’de gelecekteki teknolojik kazanımların çoğunluğunun Microsoft dışından geleceğini söylemek gibi bir şey.

O zamanlar Microsoft 218 milyar dolar, Apple 3,5 milyar dolar ve Amazon ise 2,2 milyar dolar değerindeydi. Google ve Facebook şirketleri daha ortaya çıkmamıştı. Microsoft’un başarılı olduğu yıllardan bu yana şirketin değeri 10 kat arttı. Ancak, bu beş hisse senedindeki teknolojik kazanımların yüzde 80’i Microsoft dışından geldi.

Burada sahip olduğum görüş bu: Bence BTC çok yükselecek yani yaklaşık 10 kat kadar. Bu harika bir yatırım. Ancak, daha geniş portföyün daha iyi performans göstereceğini düşünüyorum.”

Bu yazının hazırlanışı sırasında, BTC’nin piyasa değeri 1,156 trilyon dolar iken, tüm altcoin’lerin toplam piyasa değeri 1,327 trilyon dolardı.

Pantera Capital CEO’su: “Altcoin’ler, Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterecek!”