Altcoin’lerde Bu Şartlar Çok Önemli! Yüzde 30 Daha Düşebilir!

Altcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anonim bir kripto para yatırımcısı ve analisti “Rekt Capital”, geleceğin altcoin’ler için neler getirebileceği konusunda fikir verdi. Kripto analistine göre, altcoin’ler kilit direnç seviyelerinin üstesinden gelme mücadelesini kaybederse, onları bekleyen başka bir büyük düşüş olabilir. Olumsuz bir durumda alt fiyatlardaki düşüş yüzde 30’a kadar çıkabilir.

Bitcoin (BTC) ise Rekt Capital’e göre veri bilimi modellerine dayalı aşırı satış gösteriyor. Analist, aynı zamanda, faaliyet bolluğu için dikkate değer olmayan fiyat davranışının da bu gerçeği değiştirmediğini söyledi.

Altcoin Endeksi Total 2 Nasıl Açıklıyor?

Altcoin’lerin genel durumunu değerlendirmek için karmaşık istatistiksel modellere başvurmak her zaman gerekli değildir. BTC‘yi hariç tutan ve ETH, BNB, LTC, XRP, ADA, DOT ve diğer altcoin’lerin ağırlıklı ortalama kapitalizasyonunu izleyen Total 2 Crypto Market Cap Endeksi de bu durumda faydalı olabilir.

Böylece endeks, Haziran ayının ilk iki haftası süren ikinci kapitülasyon aşamasının ardından altcoin fiyatlarının, yayılımının 100 milyar dolar civarında olduğu tahmin edilebilecek bir aralığa düştüğünü gösteriyor. Koridorun üst sınırı, yaklaşık 540 milyar dolar, iki kez aşılmaya çalışılan bir direnç. Bu işaretin üstesinden gelemeyen altcoin’ler, şu anda ortasında işlem gördükleri aralıkta düşük volatiliteli bir konsolidasyona devam etti.

Market
Kaynak: Tradingview

Mayıs-Haziran ayları arasında alternatiflere ne olduğuna baktığımızda Rekt Capital’in düşünceleri netleşiyor. O zaman, ilk büyük satıştan sonra, altcoin’ler de kendilerini benzer bir fiyat koridorunda kilitli buldular ve bir ay boyunca oradan çıkamadılar ve toplam sermayelerinde yüzde 30’luk kötü bir düşüş yaşadılar.

İlk birikim bir sonraki dökülmeye kadar neredeyse bir ay sürdü ve ikincisi bu sürenin sonuna yaklaşıyor. Tarih tekerrür edecekse sonucunu da yakında tekrardan göreceğiz.

Altcoin’lerde Bu Şartlar Çok Önemli! Yüzde 30 Daha Düşebilir!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.