Bitcoin

Yapılan Anketlere Göre Bitcoin 10 Bin Dolara Düşebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankete katılan 950 Wall Street yatırımcısının sadece yüzde 40’ı, Bitcoin’in 10.000 dolara düşmek yerine 30.000 dolara doğru ilerlediğini düşünüyor.

MLIV Pulse tarafından yürütülen yakın tarihli bir araştırma, ankete katılan Wall Street yatırımcılarının yüzde 60’ının Bitcoin’in 10.000 dolara düşmesinin, varlığın 30.000 dolara yükselmesinden daha olası bir senaryo olduğuna inandığını ortaya koydu. Anket ayrıca, profesyonel yatırımcıların kripto para birimi endüstrisini perakende yatırımcılardan daha fazla desteklediğini tahmin ediyor.

Yatırımcılarda Karamsarlık Hükümdar!

Kripto para piyasasındaki son düşüş ve sektörü çevreleyen olumsuz olaylar genel hissi tersine çevirdi. Birincisi, Bitcoin, yılın başından beri düşük performans gösteriyor ve 2021’deki zirvesinden çok uzakta işlem görüyor. Aslında, geçen ayın sonunda, lider kripto varlık on yılın en kötü çeyreğini kapattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Bu düşüş trendini göz önünde bulundurarak, ankete katılan 950 Wall Street yatırımcısının yüzde 60’ının, Bitcoin fiyatının 30 bin dolara yükselmektense 10 bin dolara düşme şansının daha yüksek olduğuna inanması aslında hiç de şaşırtıcı değil.

Anket, kripto para birimlerinin katılımcılar arasında oldukça kutuplaştırıcı bir konu olduğunu gösterdi. Katılımcıların yüzde 28’i dijital varlıkların finansın geleceği olduğunu söylerken, her beş katılımcıdan biri bunların değersiz olduğunu belirtti.

Varlık sınıfına yönelik genel güvensizlik, dünyanın günümüzde yüksek enflasyon, enerji krizi ve askeri çatışmalar gibi birçok zorlukla karşı karşıya kalması gerçeğinden de kaynaklanmaktadır.

Konuyla ilgili olarak Tribe Capital Ortağı Jared Madfes şu şekilde açıklama yaptı:

“Şu anda sadece kriptoda değil, genel olarak dünyada korkmak çok kolay.”

Bitcoin için düşüş tahminlerine rağmen, Wall Street yatırımcılarının çoğu, Bitcoin’in kendi alanında en güçlü varlık olmaya devam edeceğini düşünüyor. Aksine, piyasa değerine göre ikinci en büyük varlık Ethereum, “önderliğini kaybediyor”.

Değişmez token’lara (NFT‘ler) değinen çoğu katılımcı, onları sadece sanat projeleri veya durum sembolleri olarak etiketledi. Sadece yüzde 9’u dijital koleksiyonların uygun bir yatırım fırsatı olarak hizmet edebileceğini düşünüyor.

Yapılan Anketlere Göre Bitcoin 10 Bin Dolara Düşebilir!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram