Amazon, AWS Üzerinden Akıllı Sözleşmeler Yapılabilecek

amazon
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Müşteriler, teknoloji şirketi Blockchain Technology Partners sayesinde, Amazon Web Services‘nin Quantum Ledger projesi (QLDB) üzerinden yaptıkları işlemler sayesinde akıllı sözleşmeleri düzenleyip entegre edebilecekler.

25 Şubat’ta yapılan açıklamaya göre, Blockchain Technology Partners (BTP), Amazon’un QLDB projesi ile, çalışanların, platformdaki akıllı sözleşmeleri kullanmasına izin vererek DAML for Sextant platformuna erişilebildiği ve DAML için genel bir kullanılabilirlik olduğunu açıkladı.

Amazon’un QLDB’si, DAML for Sextant’ı kullanan ilk şirket değil

Amazon, QLDB projesinin lansmanından önce, BTP’nin DAML for Sextant, Hyperledger Sawtooth’un ve AWS, Amazon Aurora‘nın ilişkisel veritabanı hizmeti ile uyumlu bir sisteme sahipti.

QLDB, merkezi olmayan bir muhasebe defteri kurmak isteyenlere de olanak sağlıyor.

BTP Baş Teknoloji Yöneticisi olan Kevin O’Donnell yaptığı açıklamada, “Güvenilirliği olan merkezi bir operatörün ya da doğal bir otoritenin varolduğu birçok senaryo mevcut. Ancak verilerde bir karışıklık olmadığından emin olmak için hala çalışmaların devam etmesine gereklilik var” ifadelerini kullandı.

Ayrıca sözlerine, “Amazon QLDB’deki DAML, DAML’nin sahip olduğu güç ile AWS’nin esnek yapısını ve direncini birleştiren kullanım durumlarını ele alıyor” diye devam etti.

DAML, Digital Asset’in akıllı sözleşme dilidir

Blockchain yazılım şirketi olan Digital Asset, akıllı sözleşme dili Digital Asset Modeling Language (DAML)’i Nisan 2019’da açık kaynaklı olarak kullanıcılarına sundu. Şirket 16 Nisan’da, Hyperledger Sawtooth, Haziran ayında da AWS Aurora entegrasyonunu duyurdu.

Digital Asset Kurucu Ortağı ve Baş Teknoloji Yöneticisi olan Shaul Kfir, “BTP’nin DAML for Sextant’ı QLDB ile çalışma durumundan ya da güvenlikten ödün vermeden dağınık uygulamaların çalışmasını sorunsuzlaştırıyor” sözlerini kullandı.

Digital Asset ayrıca Nisan 2019’da ana bulut yazılımında etkin güç olan VMware ile ortaklık kurdu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!