Amerika Merkez Bankası’ndan Piyasaya 500 Milyar Dolarlık Likidite

amerika merkez bankası
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Merkez Bankası (FED) çok hızlı bir karar daha aldı ve piyasaya 500 milyar dolarlık daha likidite sağlayacağını bildirdi.

FED’in geçtiğimiz günlerde piyasayı canlandırmak için attığı adımların hiçbiri borsalardaki düşüşü önleyemedi. Çok kısa bir süre önce piyasaya 1.5 trilyon dolarlık likidite sağlayacağını açıklayan Amerika Merkez Bankası bunun hemen ardından bir de faizleri sıfıra indirecek faiz indirimi kararı almıştı.

Atılan tüm bu adımlara rağmen hala düşüşü engelleyemeyen FED, şimdi bir karar daha aldı ve 500 milyar dolarlık repo yapacağını açıkladı.

Amerika Merkez Bankası’ndan çok hızlı karar

Çok kısa bir süre önce yapılan resmi açıklamaya göre New York Fed bugün gün içerisinde 500 milyar dolar değerinde repo yapacak.

FED, geçtiğimiz günlerde faiz indirimi yapmış olsa dahi S&P 500 Endeksi’ndeki düşüşü engelleyemedi. Bugün borsaların tekrar açılmasıyla birlikte S&P 500 Endeksi’nde yüzden 8’den fazla düşüş gerçekleşti ve borsa 15 dakika ara verildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!