Amerikalı Gençler, Bitcoin’in Resmi Para Birimi Olmasını İstiyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerikalı Y kuşağının neredeyse yarısı Bitcoin’in resmi para birimi olmasını istiyor.

Küresel kamuoyu şirketi YouGov tarafından yayınlanan yeni bir ankete göre, Amerikalıların dörtte birinden fazlası Bitcoin’i resmi para birimi yaparak El Salvador’un yolundan gitmek istiyor.

Görsel: today.yougov

Ankete katılan 4.912 ABD’li yetişkinin yüzde 11’i böyle bir girişimi güçlü bir şekilde desteklerken, yüzde 16’sı bunu belirli bir ölçüde destekliyor.

Beklendiği gibi, Bitcoin’i ABD’de yasal bir para birimi haline getirmekten yana olanların payı, 25-34 yaşlarındaki Amerikalılar arasında (bu yaş aralığı toplam nüfusun yüzde 44’ü) çok daha fazla.

Bu arada, Amerikalı gençlerin sadece yüzde 11’i BTC’nin yasal para birimi olmasını istiyor ve yüzde 43’ü bunu yasal olarak benimseme fikrine şiddetle karşı çıkıyor.

Yılda 80.000 dolardan fazla kazanan (nüfusa oranı yüzde 21) Amerikalılar, Bitcoin’i resmi bir para birimi haline getirmeyi desteklemek için 40.000 dolardan az kazananların (nüfusa oranı yüzde 11) neredeyse iki katı.

Erkeklerin (yüzde 33), lider kripto para birimini benimsemeye yatkınlığı kadınlardan (yüzde 21) daha fazla.

Siyasi ilişki söz konusu olduğunda, Demokratların yüzde 29’u, Cumhuriyetçilerin yüzde 26’sının aksine, El Salvador gibi, kripto parayı yasallaştırmak istiyor.

Orta Amerika ülkesinin (El Salvador) son derece tartışmalı Bitcoin Yasası, Eylül ayının 7’sinde yürürlüğe girdi ve o gün keskin bir fiyat düşüşüyle karşı karşıya kaldı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!