Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Analistin Bitcoin Fiyat Hedefi 17.200 Dolar!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para analisti, Bitcoin’in 2018 yılında yaşanan zirve fiyatın tekrar görülebileceğini düşünüyor. Analistin Bitcoin fiyat hedefi ise 17 bin 200 dolar.

Piyasa değeri en yüksek olan kripto para Bitcoin (BTC), kısa bir süre içerisinde birçok kez 10 bin doları test etti. Fakat bir türlü hala istenilen seviyelere kadar yükselme olmadı ve kripto para piyasası şu sıralar adeta bir belirsizliğin içerisinde bulunuyor. Bazı kripto para analistleri geçtiğimiz günlerde yaşanan Bitcoin halvingi sonrasında BTC’de ciddi bir yükseliş beklediklerini ifade etseler de bunun tam tersi çıktı ve Bitcoin gerçekten de ciddi bir düşüş yaşadı.

Bu duruma rağmen volatilite ile günlük fiyat hareketleri de sertleşti ve BTC’nin gün içerisinde 9 bin 300 dolardan 9 bin 900 dolara kadar çıkıp daha sonra tekrar düzeltme yaşadığını görebiliyoruz. Kripto para camiası tarafından önde gelen kripto para analisti ise aslında bunların kripto para yatırımcılarını yanıltmak ve korkutmak için yapılan hamleler olduğunu düşünüyor.

Önemli Bitcoin ve Kripto Para gelişmelerini kaçırmamak için Telegram kanalımıza buradan katılabilirsiniz.

Kripto para analisti MagicPoopCannon’un twitter hesabından paylaştığı en güncel analizinde BTC’nin 2018 yılında yaşanan zirve noktasını tekrar test edeceğini ifade etti. BTC, 2017 yılı rallisinden sonra 2018 yılına düşüş ile başlasa da yılın en zirve noktasında 17 bin 200 dolar seviyesini görmüştü. Bu hedefe tekrar en son 2019 yılında yaklaşan ve 14 bin dolara kadar yükselen BTC, ardından 2020 yılında ise 10 bin 400 doların üzerine maalesef çıkamadı.

Bitcoin fiyat hedefi

Analist MagicPoopCannon ise Tradingview platformundaki güncel analizinde BTC’nin 2019 yılının ortasından beri alçalan bir takoz formasyonunda olduğunu düşündüğünü ve bu formasyonun ortadan kalkacağını ifade etti. Analist, kripto para yatırımcılarının bu formasyonun hareketlerinden dolayı korktuklarını ve endişeye kapıldıklarını belirtti. BTC, eğer önündeki destek noktası olan 10 bin 600 dolar seviyesini kırarsa önce 14 bin dolar ve hemen ardından Bitcoin fiyat hedefinin 17 bin 200 dolar olduğunu belirtti.

Analistin Bitcoin Fiyat Hedefi 17.200 Dolar!