Apple, 3 Trilyon Dolarlık Değere Ulaşan İlk Şirket Oldu!

Apple
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Henüz hiçbir şirketin ulaşamadığı bir hedefe ulaşan Apple için 2022 yılı tarihi bir başlangıç ​​oldu. Hisselerin Wall Street borsasında işlem gördüğü ilk gün 3 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan şirket, bundan böyle “3 trilyon dolarlık şirket” olarak anılmaya başlandı.

20 Ağustos 2020’de, pandeminin ortasında, Apple 2 trilyon dolar sınırına ulaşmayı başardı, çünkü bu zamana kadar teknolojik çözümlere olan talep önemli ölçüde arttı ve bu da onların değerini artırdı. O dönemden bu yana Apple, değerine günde iki milyar dolar eklemeyi başardı. Market Watch’a göre, Apple’ın 2018 Ağustos’ta 1 milyar dolara ulaşmasının üzerinden 1250 gün geçti.

2020’de marka yüzde 81’lik bir artış yaşadıktan sonra, Apple’ın hisseleri 2021’de yüzde 34 arttı. Analistlere göre bu artış, iPhone’un en son modeline olan talepten kaynaklanıyor. Ancak Apple, özellikle son zamanlarda büyük oynaklık gösteren borsada kendisini istikrarlı bir şirket olarak benimsedi. Çip krizi ve tedarik sorunları da bu duruma çok katkıda bulundu.

Bloomberg’e göre, bu yıl piyasa değeri açısından birbirini izleyen bir başka büyüme dönemi olmalı. 2019’da yüzde 86,2, 2020’de yüzde 80,8 ve son olarak 2021’de yüzde 35 büyüme yaşandığı unutulmaması gereken başka bir husus.

Apple, akıllı telefonların, bilgisayarların ve tabletlerin satışlarının zorunlu telekomünikasyon ile artmasıyla pandemiden oldukça faydalandı. Dünyadaki durum belirsizliğini koruyor olsa da, şirketin büyümesi yavaşlayabilir. Analistler, 2021’de satışlardaki yüzde 33,3’lük (366 milyar dolarlık) artışın ardından 2022’de yüzde 4,4’lük bir artış olabileceğini” söylüyorlar.

Şirketin şu anki CEO’su, finansal kazanımların, yalnızca ürünleri ve müşterileri ilk sıraya koyduğumuz ve her zaman değerlerimize bağlı kaldığımız Apple’ın inovasyonunun bir sonucu olduğunu belirten bir mesaj yayınladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!