Asgari

Asgari Ücrete Zam Geldi! Maaşlar Ne Kadar Oldu?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun zamandır hepimizin merakla beklediği asgari ücret az önce açıklandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın asgari ücrete zam yapılacağını belirten konuşmasından sonra Asgari Ücret Tespit Komisyonu 29 Haziran ve 30 Haziran’da toplanmıştı. Bu toplantıların ardından Bakan Vedat Bilgin 1 Temmuz tarihini işaret etmişti. Ek olarak asgari ücrete gelen zam ile birlikte emeklilere, engelli maaşı alanlara ve de 65 yaş üstü maaş alanlara iyileştirme yapılacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Madrid dönüşü yaptığı açıklama ise şu şekilde olmuştu:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

“Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışıyor. İnşallah arkadaşlarımız çalışmayı efradını cami ağyarını mani bir şekilde bitirirler. Biliyorum ki Asgari Ücret Tespit Komisyonu en ideal seviyeyi belirleyecek. Biz de inşallah müjdeli haberi işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşırız. Hiçbir vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme sözümüz, kararlığımız var. Şartlara göre ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz.”

Türk-İş Genel Sekreteri Nazmi Irgat ise geçtiğimiz günlerde gerçekleşen toplantıda enflasyon oranı üzerinden iyileştirilme yapılmasını talep ettiğini söyleyerek şu şekilde açıklama yapmıştı:

“Bugün itibariyle 15 milyon 200 bin çalışan var. Bunların 2 milyon 200 bini örgütlü. İnsanca yaşayabileceğimiz bir ücreti ifade ettik. Geldiğimiz noktada işverenlerin istekleri oldu. 6 bin 391 lira açlık sınırını ifade ettik, bunun altında kalmasın dedik. Enflasyon oranlarını ifade ettik, toplantımızda bunları görüşeceğiz”

Ayrıca asgari ücrete gelen zam resmi gazetede yayımlanmıştı.

Asgari Ücret Ne Kadar Oldu?

Milyonların merak içinde beklediği asgari ücret zammı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nden açıklandı.

Asgari ücrete Temmuz ayından geçerli olmak üzere bir ara artış geldi. Yeni asgari ücret net 5 bin 500 TL olarak açıklandı. İşverenlere ise 100 TL destek verileceği açıklandı. Bu zammın ara artış olacağını belirten Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yıl sonunda daha fazla iyileştirmelerin yapılacağını söyledi.

Asgari Ücrete Zam Geldi! Maaşlar Ne Kadar Oldu?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.