FED

FED Başkanı Powell, Avrupa Ve İngiltere Merkez Bankası Başkanı İle Birlikte Açıklama Yaptı! Konu Ne Oldu?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FED Başkanı Jerome Powell, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde ve İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey “2022’de Merkez Bankacılığı” adlı toplantıda açıklamalar yaptı. Başkan Powell, ABD ekonomisinin çok güçlü olduğunu, ancak gerçekleşen faiz artışlarının ileriki günlerde büyümeyi yavaşlatacağını belirtti. Powell, “yumuşak iniş mümkün ama bizim için zorlu olacak” dedi. Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde ise düşük enflasyon dönemine geri dönüşün bir daha mümkün olmayacağını söyledi.

Powell konuşmasında faiz artışlarının büyümeyi yavaşlatacağını, ancak ne olursa olsun büyümenin pozitif kalmasını umduklarını belirtti. FED Başkanı, resesyona neden olmadan faiz artırmayı hedeflediklerini ve bunu başaracaklarına olan inançlarının tam olduğunu söyledi.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde düşük enflasyon ortamına geri dönülmeyeceği konusunda çok net konuşurken, enerjinin enflasyondaki yükselişte büyük bir etki payı olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Bailey ise diğer iki ismin açıklamalarına ek olarak, enflasyonu düşürmeyi hedeflediklerini ve enflasyonda kalıcı bir yükseliş olursa daha güçlü tepki vereceklerini bizlere aktardı. Başkan gelecek ay 50 baz puanlık faiz artış ihtimalini yalanlamadı ve “Bundan daha fazlasını yapmamız gereken durumlar gerçekleşebilir.” dedi.

Açıklamanın temel konusu ise, 3 büyük Merkez Bankası’nın Başkanı küresel çapta bir sorun haline gelen enflasyonu düşürmeye olan adımları oldu.

FED Başkanı Powell, Avrupa Ve İngiltere Merkez Bankası Başkanı İle Birlikte Açıklama Yaptı! Konu Ne Oldu?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.