avax

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

AVAX’ta Düşüş Devam Ediyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AVAX (Avalanche) isimli kripto para; piyasada genel olarak yaşanmakta olan dalgalanmaların sonrasında düşüş yaşamaya başladı.

2023 yılının gelişi ile birlikte kripto para piyasası da yıl boyunca oluşan olumlu algı ve dalgalanmanın yerini son bir haftalık süre ile düşüşe bırakmış durumda. Kripto para piyasasında yer alan düşüşe yakalanmış olan kripto paralardan birisi Avax olarak bilinmektedir.

Avalanche (AVAX) 17 Amerikan Doları desteğini kaybetti!

Günlük olarak Avalanche grafiği incelendiğinde, boğaların fiyatlanması bugün itibariyle AVAX için taban görevi gören 17,02 Amerikan Doları destek seviyesinin üzerinde kalmayı başaramadı. Grafikleri incelediğimizde, AVAX/USD paritesinde son 24 saatlik süre içerisinde yaklaşık olarak %2 düşüş yaşanmış oldu. Ekstra olarak, 24 saat içerisinde şuan 122 Milyon Amerikan Doları civarında kalmış durumda.

Günlük AVAX/USD paritesine bakıldığı zaman günlük grafikte AVAX/USD volatilite yüksek olduğu tespit edilmiş durumda. Üst bandın 20,69 Amerikan Doları ve alt bandın ise 16,14 Amerikan doları civarında olduğu görülüyor. AVAX kanadında göreceli güç endeksi olarak bilinen RSI 52’de işlem görürken, durum halen nötr bölgede yer almakta. Bu durumu özetleyecek olursak; AVAX kanadında büyüme için daha fazla adım olma ihtimali bizlerle beraber oluyor.

AVAX nedir?

AVAX olarak bilinmekte olan Avalanche, güvenilemeyen makinelerden oluşmakta olan bir ağ içerisinde mutabakat için çözüm protokolleri üretmekte olan bir sistem olarak yayın hayatına 2018 yılı Mayıs ayı itibariyle Team Rocket isimli oluşum tarafından oluşturulmuştur. AVAX projesi Cornell Üniversitesi’nde yer alan araştırmacılar ve doktora öğrencileri tarafından yoğun çabalar ile geliştirilmiştir. Şirket yapmış olduğu geliştirmeler ile birlikte 2020 yılının Eylül ayında projeye ait yerel jeton olan Avax’ı yayınlamıştır.

AVAX nereden yatırım yapabilirim?

AVAX isimli projeye Binance ve türevi kripto para cüzdanı uygulamalarından yatırım yapabilir, alım ve satım işlemlerinizi anlık olarak sağlayabilirsiniz.

AVAX güncel fiyatı nedir?

23/04/2023 tarihli makalemizi yayınladığımız tarih itibariyle AVAX isimli kripto para ortalama olarak 16 Amerikan Doları üzerinden işlem görmektedir.

AVAX’ta Düşüş Devam Ediyor!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!