bnb chain sahte tokenler

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

BNB Chain Sahte Tokenlerin Listesini Yayınladı: Yatırımcıları Uyarıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BNB Chain sahte tokenler listesi bir tür proaktif uyarı olarak görülebilir, bununla birlikte bu liste, hali hazırda devam eden DApps projelerinin risk seviyesini tam olarak göstermese de kullanıcılara yatırım kararları vermeden önceki araştırmalarında yardımcı olmayı amaçlıyor.

Kripto para borsası Binance tarafından geliştirilen blok zinciri BNB Chain, “Kırmızı Alarm” listesini güncelledi. Bu listeye 191 adet yüksek riskli proje ve merkeziyetsiz uygulamaları (DApps) ekledi.

BNB Chain Sahte Tokenler

BNB Chain’in her cuma güncellenen “kırmızı alarm listesi”, yalnızca akıllı sözleşme değerlendirmesine dayalı olarak hazırlanan riskli yatırımlar olarak kabul edilen projeleri ve DApps’leri içeriyor. Listeye eklenen BNB Chaindeki yeni 191 proje arasında, sahte token, yüksek ya da opak vergi (gizli vergi) ücretleri çıkaran ve web siteleri ve Twitter hesapları doğru çalışmayan adresler yer alıyor.

374fe628 7dda 4587 9738 d6129482cc73
BNB Zincirindeki Riskli Projelerden Bir Kesit. Kaynak: dappbay.bnbchain.org

Yukarıdaki yer alan ekran görüntüsü, kullanıcıların herhangi bir BNB Chain projesindeki risklere karşı arama yapabilecekleri portalı göstermektedir. Bunlar haricinde, “CycGo, Piston token ve Shorter Finance” olmak üzere bu üç proje; Tornado kaynaklı varlıklar tarafından finanse edildiğinden şüphelenildikten sonra kırmızı alarm listesine eklendi.

İlginizi Çekebilir: İşte Efsane Yatırımcı Peter Lynch’in Kripto Para Yatırım Stratejisi

bae95de9 2373 49a6 86b6 f66fcccbe5b8
BNB Zinciri’ndeki Akıllı Sözleşme Tabanlı Risk Tarayıcısı. Kaynak: dappbay.bnbchain.org

BNB Chain DappBay nedir?

Dappbay.bnbchain.org ise Binance Smart Chain üzerinde çalışan bir risk tarayıcıdır. Bu platform, Binance Smart Chain’de kullanılan akıllı sözleşmeleri analiz eder ve bu sözleşmelerin içindeki potansiyel riskleri tespit etmek için geliştirilmiştir. Risk tarayıcısı, Binance Smart Chain üzerindeki akıllı sözleşmelerin fonksiyonları, özellikleri ve içeriği hakkında ayrıntılı bilgi sağlar ve bu sözleşmelerin güvenliğine yönelik potansiyel riskleri ölçer. Bu nedenle, dappbay.bnbchain.org platformu, Binance Smart Chain üzerinde yatırım yapmadan önce akıllı sözleşmelerin güvenliğini analiz etmek isteyen yatırımcılar için faydalı bir araçtır.

BNB Chain’in bu konuyla ilgili duyurusunda, “Ağımızdaki şüpheli aktörleri tanımak için haftalık Kırmızı Alarm listemizi gözden geçirdiğinizden emin olun.” ifadesi yer alıyor. BNB Chain‘in bu proaktif uyarısının yatırım tavsiyesi olmadığını ve BNB Chain’de yer alan DApps projelerinin risk seviyesini temsil etmediğini bilmek önemlidir. Bunun yerine, kullanıcılara yatırım kararları vermeden önce araştırmalarında yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

BNB Chain Sahte Tokenlerin Listesini Yayınladı: Yatırımcıları Uyarıyor!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!