Ethereum

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Balinalar Satış Yapıyor! Ethereum Fiyatı Ciddi Düşüş Yaşadı!

Balinalar Satış Yapıyor! Ethereum Fiyatı Ciddi Düşüş Yaşadı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ETH, balinaların satış yapması üstüne 950 dolara kadar düştükten sonra keskin bir toparlanma yaşadı. Ancak ETH/USD düşüş devamı kurulumu onu tekrar gözden geçirmesini sağlayabilir.

Ethereum (ETH), 13 Haziran’da, diğer borsalardaki spot kurundan yaklaşık yüzde 20 daha düşük olan Uniswap’ta (merkezi olmayan bir kripto borsası) 950 dolara kadar düştü.

Ethereum Satış Baskısı Altında!

Bir balina, USD Coin (USDC), Tether (USDT) ve DAI dahil olmak üzere birden fazla “stabilcoin” için 65.000 adet ETH sattı. 

Gelen verilere göre söz konusu balina, yaklaşık 73 milyon dolarlık borcunu ödemek için ETH varlıklarını sattı. Satış sonucu, ETH’nin fiyatının da 1.200 dolardan 875 dolara düştüğü görüldü.

Borçlu balina, 32 milyon dolarlık borcunu geri ödemek için ilk satıştan beş saat sonra yaklaşık 28.000 ETH’lik bir zula daha bırakarak satış çılgınlığına devam etti. Bu sefer tasfiye fiyatı aşağıda gösterildiği gibi 892 dolardan 1.200 dolara yükseldi.

Sonuç olarak, balina sadece altı saat içinde yaklaşık 93.000 ETH attı. Bu miktar, bugünün ETH/USD fiyatında ortalama 112 milyon dolara eşittir.

İlginç bir şekilde, balinanın toplam ödenmemiş borcu yaklaşık 120 milyon dolardı (DAI stablecoin’de ölçüldüğü gibi), bu da balinanın ağır “kayma” kayıpları yaşadığını gösteriyor.

Analistlerin Tahminleri Ne Yönde?

Ethereum’un 950 dolara yaptığı yolculuk kısa sürdü ve bu, seviyeye yakın token’ler için yeterli talep olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, deneyimli analist Peter Brandt’ın ayrı bir analizi, ETH’nin fiyatının önümüzdeki haftalarda 650 dolara düştüğüne işaret etti.

Brandt’in düşüş görünümü, fiyatın önceki trend yönünde kırılmasıyla çözülen “azalan üçgen” olarak adlandırılan klasik bir devam modelinden ortaya çıktı.

Brandt, 13 Haziran’da fiyat yüzde 20 düştüğü için ETH üçgeninin 1.268 dolarlık ilk aşağı yönlü hedefine ulaştığını söylüyor. ETH’nin neredeyse yüzde 50 daha düşerek 667 dolara ulaşmasıyla düşüşlerin devam edeceğini tahmin ediyor.

Bununla birlikte, Ethereum’un aşırı satım göreli güç endeksi (RSI) keskin bir fiyat dönüşüne yol açabilir. Ethereum, 200 haftalık basit hareketli ortalamasından ek toparlanma ipuçları alıyor ve şu anda destek görevi görüyor.

ETH fiyatı yukarı yönlü bir atak gerçekleştirirse, kripto varlığın geçici boğa hedefi 1.450 dolar civarında olabilir ve bu da Fibonacci geri çekilme grafiğinin yaklaşık 1.450 dolardan 84 doların en düşük seviyesine çizilen 1,00 Fibonacci çizgisine denk geliyor.

Tersi durumda ise, 200 haftalık SMA’nın altında belirleyici bir kapanış, bir sonraki aşağı yönlü hedef olarak ETH’nin 920 dolara ulaşmasıyla sonlanabilir.

Balinalar Satış Yapıyor! Ethereum Fiyatı Ciddi Düşüş Yaşadı!
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!