Kripto

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Kripto Piyasa Değeri Düşüyor! Yatırımcılar Sektörden Kaçıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETH) birkaç yılın en düşük seviyelerini tekrar ziyaret etti ve Bitcoin (BTC), 13 Haziran Wall Street açılışından önce devam eden satış baskısı ile karşı karşıya kalıyor.

Kaynak: TradingView
Kripto Piyasa Değeri Düşüyor! Yatırımcılar Sektörden Kaçıyor! 1

Bitcoin Ayakta Kalmaya Çalışıyor!

TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD’nin Mayıs ortasında belirlenen on ayın en düşük seviyelerini geride bıraktığını gösterdi.

Lider kripto para birimi, birden fazla cephede düşüş tetikleyicileriyle karşı karşıya kaldı, bunlar hem kripto küresinin içinden hem de ötesinden geliyor.

Bunlara ek olarak, Fintech protokolü Celsius, operasyonlar durdurulduktan sonra erimenin eşiğine geldi ve milyarlarca dolarlık teminatı kripto piyasaları için yeni bir riske dönüştürdü.

Asya piyasalarının satış yapması ve Wall Street vadeli işlemlerinin geçen haftaki düşüş trendini sürdürmeye hazır görünmesiyle birlikte makro koşullar pek de iyi görünmüyor. Enflasyon endişeleri de benzer şekilde, ABD Merkez Bankası’nın 15 Haziran’da yapacağı önemli yorumların önünde kaldı.

Popüler analist Crypto Chase düşüncelerini şu şekilde özetledi:

“Aslında, FED’in ne zaman değişeceğini, Ukrayna’daki savaş gelişmeleri, ufukta ABD başkanlık seçimleri, tedarik zinciri sorunları vb. bilmiyoruz. Piyasalar belirsizliği sevmiyor. Elbette bir sıçrama yatırımcısı olabilirim, ama yatırımcı henüz buna hazır değil.”

Uzman analist Michaël van de Poppe ise bulunduğumuz zaman dilimi için şunları ekledi:

“Normal ve son derece beklenen. Ancak bu beklenti kapsamlı artışlara (75bps) doğru ilerliyor. Bunu görmüyorum. Muhtemelen 50bps ve bu kadar. Piyasalar her zaman aşırı tepki verir.”

Bu arada genel kripto para piyasa değeri, Şubat 2021’den bu yana ilk kez 1 trilyon doların altına düştü.

Ethereum Düşmeye Devam Ediyor!

Düşüş temasına devam eden altcoin‘ler, gün içinde kanama değerine daha da hazır görünüyordu.

Hafta sonu gerçekleşen fiyatının altına düşmesinin ardından yeni yeni toparlanan Ethereum, şimdi Bitcoin’in önceki yarılanma döngüsü sırasında belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyelerinin altında işlem görüyor.

ETH/USD, bu yazının yazıldığı zaman diliminde yazılırken 1.241 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bu fiyatın en son Ocak 2021’de görüldüğünü de belirtelim.

Kaynak: TradingView
Kripto Piyasa Değeri Düşüyor! Yatırımcılar Sektörden Kaçıyor! 2

Kripto risk sermayesi fonu Placeholder kurucusu Chris Burniske, “İşler o kadar hızlı kötüye gidiyor ki, BTC ve ETH için 200W SMA ciddi şekilde test edilecek” dedi. Ve sözlerine şu şekilde devam etti:

“ETH muhtemelen bunu net bir şekilde kırar ve 1 bin dolarlık daha büyük psikolojik teste yönelir, BTC ise daha büyük bir mücadele başlatacak ancak ufuktaki bulutlar göz önüne alındığında, 20 bin dolar ve altında oynamadığını görmek zor.”

Kripto Piyasa Değeri Düşüyor! Yatırımcılar Sektörden Kaçıyor!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!