Bank of America CEO’su Bitcoin Hakkında Açıklama Yaptı!

Bank of America
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bank of America’nın CEO’su Bitcoin’in (BTC) bir değer varlığı deposu olabileceği fikrine açık olduğu söyledi.

Market Insider, Perşembe günü kripto para analiz firması Chainalysis tarafından düzenlenen bir konferansta Tom Montag’ın kriptoyu bankacılık sektörü için bir tehdit olarak görmediğini söyledi.

“Bunu kesinlikle rekabet olarak görmüyorum. Ben onu sadece başka bir varlık sınıfı olarak görüyorum… ve insanlar onu her türlü farklı nedenden dolayı seviyor.”

Yönetici ayrıca stabilcoin kavramını tam olarak anlamadığını ve her birinin gerçekten bir dolar tarafından desteklenip desteklenmediğini merak ettiğini söyledi. Ancak, şimdi potansiyel olarak bir değer deposu olan BTC’ye açık olduğunu da sözlerine ekledi.

“Bunun küresel bir değer deposu olarak nasıl bir değere sahip olabileceğini düşündüm. İstikrarlı bir para birimine sahip olmaya alışmışken, bir Amerikalı olarak bunun önemini anlamak zor.”

Geçen ay Bank of America, blok zinciri ve dijital varlık alanından gelen yeni bir potansiyel patlama olarak gördüklerini detaylandıran bir araştırma yayınladı. Finans devi, gelişmekte olan endüstrinin yalnızca 30 yıllık bir ana akım benimseme sürecinin ilk aşamalarında olduğunu öne sürdü.

“Dönüştürücü blok zinciri teknolojisinin, dijital varlıkların ve henüz oluşturulmamış binlerce merkezi olmayan uygulamanın potansiyel olarak nasıl olabileceğini abartmak zor.

Mevcut pazar yapısında hızlı değişiklikler bekliyoruz, yeni kullanım durumları keşfedilecek ve diğerleri kenara atılacak.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!