BDDK

BDDK’dan Kredilere ve Kredi Kartlarına Müdahale!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Tüketici kredilerinde genel vade sınırını 50-100 bin lira arası için 24 ay, 100 bin lira üzerinde olan krediler için 12 ay olarak sınırlandırdığını açıkladı. Ayrıca yapılan açıklamaya göre, kredi kartı asgari ödemelerinde de değişiklik gidiliyor.

Limiti 25 bin Türk Lirasının altında olan kredi kartları için asgari ödeme tutarı dönem borcunun yüzde 20’si olarak belirlendi. Limiti 25 bin Türk Lirasını aşan kredi kartları için asgari ödeme tutarı ise dönem borcunun yüzde 40’ı olacak.

BDDK açıklamasında, ayrıca devam eden çalışmaları hakkında bilgilere yer verdi. Açıklamaya göre, konut kredilerinde kredi değer oranının tutar bazlı farklılaştırılması ve ticari krediler başta olmak üzere selektif yaklaşımın iyileştirilmesi amacıyla kredilerin yatırım ve ihracat gibi üretken alanlara yönlendirilmesi görüşülmektedir. Ayrıca yurt dışı yerleşiklerle türev işlem gerçekleştiren tüzel kişilere kullandırılacak kredilerin risk ağırlığının artırılması ve yurt dışı yerleşiklere tahsisli swap imkanının getirilmesi hususlarında gerekli adımların atılacağı açıklanmıştır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

BDDK Açıklama

BDDK’dan Kredilere ve Kredi Kartlarına Müdahale!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.