Bekçi “Bitcoin Alacağım, Sizi Zengin Edeceğim” Diyerek Arkadaşlarını Dolandırdı!

bitcoin alacağım
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da isimli gece bekçisi O.G. “Bitcoin alacağım, sizi zengin edeceğim” ve “annemin ameliyat giderleri” diyerek 6 mesai arkadaşından borç para istedi. Arkadaşlarından toplamda 346 bin 500 TL borç para aldı. Parayı alan O.G. isimli dolandırıcı işinden istifa etti ardından kayıplara karışıp izini kaybettirdi. Daha sonra dolandırıldıklarının farkına varan mesai arkadaşları O.G.’den şikayetçi oldular.

Hürriyet’in haberine göre, O.G. isimli dolandırıcı İstanbul Maltepe ilçesine bağlı Gülsuyu Mahallesi’nde mart ayında mahalle bekçiliği yapıyordu. Bu mahallede beraber çalıştığı 6 mesai arkadaşını dolandırdı. “Bitcoin alacağım sizin zengin edeceğim” diyerek mesai arkadaşları olan T.Y.’den 150.000 TL, R.I.’dan 96.000 TL, Ö.F.S.’den 35.000 TL, C.O.’dan 30.000 TL, E.A.’dan 30.000 TL ve H.K.’dan 5.500 TL borç para aldı. Toplamda aldığı 346 bin 500 TL’lik borç para aylar geçmesine rağmen ödemedi.

Sırra kadem bastı

O.G. isimli dolandırıcı koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle doktordan rapor aldı ve mesai arkadaşlarının defalarca aramasına rağmen hiçbir şekilde telefonlara cevap vermedi. Ardından dolandırıldıklarının farkına varan 6 mesai arkadaşı 9 Mayıs tarihinde O.G’den şikayetçi oldular. Daha sonra bunun üzerine O.G. 11 Mayıs tarihinde gece bekçiliği işinden istifa ederek telefonunu kapatıp sırra kadem bastı. Ekipler gelen şikayet üzerine ifadesini almak için O.G.’nin ikamet adresine gittiler fakat ikamet adresinde O.G.’yi bulamadılar. O.G. isimli dolandırıcıya ulaşmayan polis ekipleri bunun ardından O.G’yi yakalamak için çalışma başlattılar.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!