Benzine Bu Gece Gelecek Zam Belli Oldu!

Benzin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Benzin fiyatları yerinde durmuyor. Bir süre önce indirim gören benzin bu gece, yani 11 Mayıs 2022 itibari ile yeniden zamlanıyor. Dolar bugün ani bir yükseliş gösterince benzin fiyatları da dolaylı olarak yükseldi. Öte yandan buna rağmen dünyada Brent Petrol fiyatı düşüş gösteriyor.

Öte yandan gelen bilgilere göre bir kaç gün sonra motorin de tam aksine indirim görecek. Bir süredir ortalıkta sadece haberi bulunan benzin zammı gelecek. Fakat motorinde indirim bekleniyor. Benzine gelecek zam ile birlikte yeni fiyatlar da belli oldu.

Benzin

Benzin Kaç Lira Olacak?

Benzin 11 Mayıs Çarşamba gününün ilk saatlerinden itibaren 78 kuruş zamlanacak. Böylece;

İstanbul’da benzinin litre fiyatı 21,11 TL, Ankara’da benzinin litre fiyatı 21,22 TL, İzmir’de benzinin litre fiyatı 21,23 TL’ye yükselecek. Zamlı fiyatlar gece yarısından itibaren geçerli olacak.

Motorin Kaç Lira Olacak?

Başta dizel araçlar olmak üzere araç sahiplerini ilgilendiren bir başka gelişme de motorin fiyatlarında yaşanacak. 14 Mayıs 2022 Cumartesi gününün ilk saatlerinden itibaren 72 kuruş indirim bekleniyor. Bu indirim doğrudan pompaya yansıyacak ve motorin alacaklar bir nebze de olsa rahat nefes alacak. İndirim ile birlikte 14 Mayıs’tan itibaren güncel fiyatların şöyle olması bekleniyor;

İstanbul Avrupa Yakası’nda bir litre mazot fiyatı: 21,30 TL, İstanbul Anadolu Yakası’nda bir litre mazot fiyatı: 21,36 TL, Ankara’da motorin litre fiyatı 21,34 TL, İzmir’de motorin litre fiyatı 21,37 TL.

Şimdilik LPG fiyatlarında ise bir değişiklik olmayacak. LPG önceki gün 80 kuruş indirim görmüştü.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!