Erdoğan

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: Kredi Faizi Düşecek! Maaşlara Zam Yolda!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün kabine toplantısı gerçekleştirdikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Konut Alacaklar İçin Faiz Düşecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aldığı tedbirler kapsamında 3 farklı paket açıkladı. İlk pakette, ilk defa konut sahibi olacak kişilerin 2 milyon TL’ye kadar alınan kredilerin 10 yıl vadeli olacağını ve aylık faizin 0,99 olarak belirleneceğini söyledi.

İkinci paketten, konut değerinin en az yarısı 1 Nisan 2022 tarihinden önce açılıp döviz hesaplarının bozdurulması veya fiziki altınların merkez bankasına satılarak alınması sonucunda faydalanılabilecek. Bu sayede dolar veya altın yerine Türk Lirası kullanımını teşvik etmeyi amaçladıklarını da sözlerine ekledi.

Üçüncü paket ise alıcılar yerine inşaat sektöründe yer alanlara yönelik oldu. Sayın Erdoğan, Mayıs ayı itibariyle yüzde 40’ı tamamlanmış ve asgari yüzde 50’si satılmamış inşaat projelerinin tamamlanabilmesi için 20 milyar liralık kaynak ayırdıklarından bahsetti.

Maaşlara Zam Kapıda!

Ekonomi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücrete tekrardan zam yapılacağını açıkladı. Sözlerinde aynen şu ifadelere yer verdi;

“Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ile dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha yükselteceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: Kredi Faizi Düşecek! Maaşlara Zam Yolda!