Kripto

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Beyaz Saray Yetkilisi Kripto İle İlgili Açıklamalarda Bulundu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi (OSTP) başkanı Dr. Alondra Nelson, Başkan Biden‘ın kripto para birimleriyle ilgili son yürütme emrinin arka planındaki asıl amaçlar hakkında netlik sağladı.

Yeni bir basın bülteninde Dr. Alondra Nelson; geniş erişim, tüketici güvenliği ve çevresel etkinin azaltılmasına kadar uzanan blok zinciri teknolojisi için üç politika girişimi hakkında konuştu.

Planı “sorumlu dijital varlık inovasyonu” olarak adlandıran Dr. Nelson, inovasyonun ve yırtıcılığın etkilerini dikkate almak için dengeli bir yaklaşımın benimsenmesi gerektiğini savunuyor.

“Tam ve adil bir şekilde gerçekleştirilen dijital varlıklar, geleneksel finansal araçlardan daha ucuz ve daha verimli olabilir…

Dijital varlıkların tüketicileri, toplulukları, iklimi ve hem ABD hem de küresel finansal istikrarı etkileme konusunda ciddi bir potansiyeli var. Ancak uygun kontroller olmadan dijital varlıklar, dolandırıcılık ve suça imkan vererek Amerikalı tüketicileri aldatmak ve yasa dışı davranışları kolaylaştırmak için yeni yollar sunabilir.”

Kripto madenciliğinin karbon ayak izi ile ilgili olarak; rapor, yeni bir teknolojinin genel nüfus arasında daha geniş çapta benimsenmesiyle karşılaşılan zorlukları da kabul ediyor. Bu konuyla ilgili raporda geçen metin ise şu şekilde:

“Belirli dijital varlık türleri şu anda çok fazla bilgi işlem gücü gerektirdiğinden ve genellikle karbon yoğun enerji kaynaklarına dayanan ekonomilerde dijital varlıkların büyümesi söz konusu olduğunda, önümüzdeki yıllarda karbon içermeyen kaynaklara geçmemiz gerektiğinde potansiyel olarak çevresel bir zorluk teşkil ediyor.

Ayrıca; sera gazı emisyonları, su ve diğer doğal ya da çevresel kaynaklara ilişkin yükümlülüklerle ilgili işlemleri kolaylaştırmak da dahil olmak üzere, blockchain teknolojilerinin çevreye potansiyel olarak nasıl fayda sağlayabileceğini de beraber keşfedeceğiz.”

Başkan Biden‘ın yürütme emri, Ulusal Ekonomik Konsey, Hazine Bakanlığı, Çevre Koruma Ajansı, Federal Rezerv, Federal Ticaret Komisyonu ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dahil olmak üzere bir dizi kurumun politikanın şekillendirilmesine yardımcı olmaya katılmasını sağladığını görüyoruz.

Dr. Nelson konuşmasını, yönetimin Amerikan nüfusunun tüm üyeleri arasında dijital para birimlerine erişim arzusunu vurgulayarak sonlandırıyor.

“ABD hükümeti; eşitlik, katılım ve diğer Amerikan değerlerine öncelik veren sorumlu dijital varlık inovasyonunu örneklendirme konusunda kararlıdır.”

Beyaz Saray Yetkilisi Kripto İle İlgili Açıklamalarda Bulundu!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!