Binance

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Binance CEO’su: “LUNA ve UST Çok Aptalca!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Reddit’te gerçekleşen son AMA oturumuna göre, Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, tüm Terra Luna ve UST’nin durumu hakkındaki düşüncelerini ve görüşlerini dile getirerek, durumu “aptalca” olarak nitelendirdi ve bunun bir aldatmaca olmadığına inandığını söyledi.

AMA oturumundan önce CZ, özellikle platformda Binance’in UST stake teklifini kullanan kullanıcılardan gelen haklı eleştirileri aldıktan sonra, tüm durumu özetleyen bir makale yayınladı.

CZ’ye göre en büyük kusur, daha fazla UST basmasının bir şekilde toplam değerini artıracağını ima eden mekanizmaydı. CZ tarafından eleştirilen mekanizma, UST’nin sabitlenmesini sağlayan tüm Terra/Luna ekosisteminin çekirdeğiydi.

Do Kwon daha önce de aynı eleştiriyle karşı karşıya kaldı, bu nedenle vakfı, Anchor gibi platformlarda artan oynaklık ve likidite eksikliği durumunda stabilcoin’i desteklemek için ek fonlar ayırmaya karar verdi.

Ancak kusurlu bir sabitleme mekanizması ve sorunlu “değişken varlıklarla destek” fikri nedeniyle UST, sabitleyicisini koruyamadı. Artan satış baskısı ve çıkış likiditesi eksikliği karşısında tökezledi. Bildirildiğine göre LFG, piyasa yapıcılar hemen yeterli likidite sağlayamadığından, BTC varlıklarıyla stabilcoin’i hemen geri alamadı.

Şaka yaparak CZ, tüm UST destek mekanizmasını tasarlayan herkesin ekosistem tasarımıyla ilgili ilk sorunlara atıfta bulunarak “kafasını kontrol ettirmesi” gerektiğini ekledi.

Yazının yazıldığı sırada, Terra’nın UST ve LUNA‘sı gün içinde bazı kazançlar ve kayıplar göstererek hala aşırı düşük seviyelerde hareket ediyor. Örneğin, LUNA token’ı son saatlerde yüzde 52 artışla karşı karşıyayken, UST yüzde 20 artış gösterdi.

Binance CEO’su: “LUNA ve UST Çok Aptalca!”
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!