Binance CEO’su UST’yi Düzeltmek İçin Yapılması Gerekenleri Açıkladı!

UST
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birinin CEO’su, UST durumu hakkındaki görüşünü sundu ve LUNA ve UST ticaretinin platformdan askıya alındığını açıkladı.

Her şeyden önce, UST’nin sabitlenmesini etkileyen ana sorun, Terra protokolündeki temel sorunlar nedeniyle basılan aşırı miktarda LUNA’dır. Terra pazarlarındaki kargaşanın ardından, doğrulayıcılar tüm ağı askıya aldı ve bu da temelde ağın tüm temel işlevlerini kapattı. O andan itibaren hiçbir para çekme veya para yatırma işlemi mümkün değildi.

CZ’ye göre, büyük miktarlarda LUNA basıldı ve mevduatları durduran borsaların dışına taşındı, bu nedenle bazı kullanıcılar satış baskısının azaldığını düşündüler ve pozisyonlarını kırmak için bir miktar LUNA satın alabilirlerdi. Ancak asıl mesele mevduatların açılması ve satış baskısının piyasalara geri dönmesi ve sürekli bir düşüşe neden olmasıydı.

CZ, durumun UST ve LUNA yönetimi tarafından ele alınmasından dolayı hayal kırıklığına uğradığını da sözlerine ekledi. Binance, ağı geri yüklemelerini, aşırı derecede basılmış LUNA’yı yakmalarını ve sabitleyiciyi kurtarmalarını istedi, ancak Terra’dan herhangi bir yanıt alınmadı.

CEO ayrıca, Axie Infinity gibi diğer şirketlerin ve projelerin UST’lere benzer durumlarda profesyonelce davrandıklarını, sorumluluk aldıklarını ve Binance’in yardımına ek olarak kendi taraflarında hemen harekete geçmelerini sağlayan bir plan sunduğunu da sözlerine ekledi.

Yazının yazıldığı sırada, LUNA ve UST para yatırma ve çekme işlemleri borsada bloke edildi, çünkü LUNA sadece bir hafta önce gördüğümüz fiyatın yüzde 100’ü olan 0,00001 dolara ulaştıktan sonra para biriminin istikrarı hala şüpheli. UST hala 1 dolara ulaşamıyor ve 0,17 dolardan işlem görüyor.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!