Binance Dünyaca Ünlü Medya Şirketine Yatırım Yaptı!

Binance
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, küresel medya şirketi Forbes’a 200 milyon dolarlık stratejik yatırım yaptı.

Bir Binance sözcüsü yaptığı açıklamada,

“Her şeyden önce, bu medya endüstrisine yapılan bir finansal yatırım.

Web2’nin medya sektörü üzerinde derin bir etkisi oldu ve Binance’ın da, Web3’ün gazetecilik ve yayıncılığın geleceğinde eşit derecede önemli bir role sahip olabileceğine inanıyoruz.”

Yatırımın bir parçası olarak, Binance’ın önde gelen iletişim sorumlusu Patrick Hillmann ve Binance Labs’in de risk sermayesi dalı başkanı Bill Chin’in, işlemler gerçekleştikten sonra bu yılın ilk çeyreğinde Forbes’in yönetim kuruluna katılmaları bekleniyor.

Forbes, Eylül 1917’de kuruldu ve neredeyse 105 yaşını dolduracak. Forbes, 30 Under ve dünyanın en zengin insanlarını takip eden milyarderler listesiyle tanınıyor.

Binance’ın kurucusu ve CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao , Ağustos 2021’de Forbes’in “Singapur’un En Zengin 50” listesinde 1,9 milyar dolarlık net servetiyle 22. sırada yer aldı. Ancak, farklı şirketlerin söylemleri bu yönde değil. Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre, geçen ay itibariyle Zhao’nun net serveti 96 milyar dolar olarak tahmin ediliyordu.

Zhao bir basın açıklamasında,

“Web3 ve blok zincir teknolojileri ilerledikçe ardından kripto piyasası olgunlaştıkça, medyanın yaygın tüketici anlayışı ve eğitimi oluşturmak için önemli bir unsur olduğunu biliyoruz.

Forbes’in dijital girişimlerini, üst seviye yatırım öngörü platformuna dönüşürken sonucunda ne olacağını büyük merakla bekliyoruz.”

CoinMarketCap verilerine göre Binance, 2017’de kuruldu ve hızla dünyanın en büyük kripto para borsası olmak için büyük çaba sarf etti. Perşembe günü Binance, 24 saatlik hacimde 19,51 milyar dolar ile, ikinci en büyük borsa olan Coinbase’in 3,46 milyar dolara sahip olan hacminin beş katından fazlasına sahipti.

Forbes, Ağustos 2021’den itibaren özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) olan Magnum Opus ile halka açılma planlarının bir parçası olarak, özel yerleşim yoluyla 400 milyon dolarlık sermaye desteği aradı. Binance ise bu miktarın yarısını oluşturacak.

Medya şirketinin bu çeyrekte New York Menkul Kıymetler Borsası’nda FRBS koduyla halka açılması bekleniyor. Kamu sektörüne geçiş, Forbes’in dijital dönüşümünden faydalanmasına, izleyicilerin odağını daha fazla çekmek amacıyla, teknolojiye ve veriye dayalı iç görüleri kullanmasına ve yüksek tekrarlanan gelir akışına sahip olmasına yardımcı olacak.

Bu anlaşma, kripto şirketlerinin daha yaygın hale gelmesinin bir başka örneği. Son aylarda, kripto varlıklar ile spor takımları veya ünlüler arasındaki bir ortaklık dalgası piyasanın tüm odağını kendine çekti. Binance ise önlem olarak, kripto yatırımcılarının ünlüleri dinlememeleri konusunda uyarmak için NBA All-Star Jimmy Butler’ı işe aldı.

Bununla birlikte, Forbes ile Binance işbirliği, bir ABD medya şirketine yapılan ilk büyük kripto yatırımı unvanına sahip.

Binance ise iddialı yatırım tutarlarına yabancı değil. 2020’de Binance Smart Chain projelerini bir hızlandırıcı fonla desteklemek için 100 milyon dolar ortaya koymuştu ve Ekim 2021’de de kriptonun daha geniş çapta benimsenmesini hızlandırmak için 1 milyar dolarlık bir fon oluşturmuştu.

Forbes CEO’su Mike Federle yaptığı açıklamada, “Binance’ın Forbes’a yaptığı yatırımla artık dünyanın önde gelen kripto borsasının ve dünyanın en başarılı blok zinciri yenilikçilerinden birinin deneyimine, ağına ve kaynaklarına sahibiz” sözlerini kullandı.

Federle, Forbes’in Binance’ın desteğiyle gelişmekte olan dijital varlıklar dünyasında “gerçek bir lider” olabileceğini de sözlerine ekledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!