Binance

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Binance Kullanıcı Korumasını Artıracak! İşte Güvenlik Önlemleri!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimleri, günlük yaklaşık 100.000 kişinin kripto alanına katılmasıyla yavaş yavaş küresel finans piyasasının ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Bu platformların çoğu genellikle ilk kripto varlıklarını fiat ile satın almalarına izin verdiğinden, kripto borsaları birçok yeni kullanıcı için ilk giriş noktası niteliğindedir.

Kripto para borsaları son on yılda bir hayli gelişti ve bugün finansal kurumlar olarak kabul ediliyor ve düzenleniyor. Bu nedenle Müşterini Tanı (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) kurallarına uymaları borsalardan beklenir.

KYC, düzenlenmiş bir kripto borsasının müşterilerinin kimliğini doğrulamasına, faaliyetlerinin yasallığını doğrulamasına ve kara para aklama risklerini belirlemesine yardımcı olur. Bu bilgiye sahip olmak, ticaret platformunun müşterilerini daha iyi korumasına yardımcı olacaktır.

Birçok borsa bu gereksinimleri uygulamada başarılı olurken Binance, KYC ve AML uyumluluğu konusunda ön saflarda yer alıyor.

Binance’de KYC ve AML Standartları Nedir?

Binance, kullanıcı tabanı ve işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsasıdır. Sonuç olarak şirket, kullanıcı korumasını, risk yönetimi protokollerini ve genel güvenliği güçlendirmek için her zaman bilinçli çabalar sarf etmektedir.

Borsa, kullanıcılara tamamen uyumlu bir kripto platformu sağlamayı taahhüt ediyor. Bu nedenle, platformunda şüpheli faaliyetlerin kökünü kazımak için AML ve terörle mücadele finansmanı (CFT) standartlarını uygulayan sağlam bir uyumluluk sistemi oluşturmuştur.

Bu nedenle, tüm kullanıcıların şirketin tam ürün ve hizmetlerine erişmeden önce “Doğrulanmış” Binance müşterisi olmak için üç aşamalı bir KYC sürecini tamamlaması gerekir.

KYC sürecinin ilk adımı basittir ve kullanıcıların temel bilgileri sağlamasını gerektirir. İkinci adım, bir risk değerlendirmesi için kullanıcı arka plan kontrolünü içeren müşteri durum tespitidir. Üçüncü ve son adım, KYC bilgilerinin güncel olduğundan emin olmak için sürekli izlemeyi içerir ve sistemin şüpheli görünebilecek gelecekteki işlemleri incelemesine izin verir.

Binance, kripto alanındaki kara para aklama sorunlarını tespit etmek ve ele almak için çeşitli gelişmiş teknikler ve endüstri sınıfı araçlar kullanır. Borsa, sektördeki çeşitli üçüncü taraf uyumluluk tedarikçileri ile ilişki kurmak ve uyum konusunda derin kökleri olan üst düzey yetenekleri işe almak da dahil olmak üzere uyumluluk programına büyük yatırım yaptı.

Şirket şu anda CipherTrace, Elliptic, WorldCheck, Jumio ve Onfido dahil olmak üzere en büyük KYC/AML araçlarından ve satıcılarından bazılarıyla çalışıyor.

Binance’in güçlü KYC destekleme sebepleri ise şu şekilde; daha iyi güvenlik, gelişmiş itibar, benimseme hızını artırmak için küresel uyumluluk.

Uyumluluğa olan bağlılığını göstermek için Binance, çeşitli küresel düzenleyicilerden yasal onay aldı. Şirket, Fransa ve İtalya’da dijital varlık servis sağlayıcısı olarak kayıtlıdır.

Binance ayrıca Orta Doğu’daki düzenleyicilerden de onay alıyor. Borsa, Dubai’deki Sanal Varlık Düzenleme Kurumu’ndan bir Sanal Varlık Lisansı aldıBahreyn’de kripto varlık servis sağlayıcısı olarak Kategori 4 lisansı verildi. Şirket ayrıca Abu Dabi’de Finansal Hizmetler İzni için prensipte onay aldı.

Binance Kullanıcı Korumasını Artıracak! İşte Güvenlik Önlemleri!