Binance Kurucusu Bitcoin’in Zirveye Ulaşacağı Tarihi Söyledi!

Binance
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Changpeng Zhao, mevcut fiyat düşüşü göz önüne alındığında, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması için iki yıla kadar ihtiyaç duyabileceğini belirtti.

Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin’in yaklaşık 70.000 dolarlık mevcut ATH’sine ulaşmasının ortalama iki yıl süreceğine inanıyor. Ayrıca, büyük kripto para projelerinin ayı piyasasında hayatta kalacağını, küçük olanların ise tam anlamıyla başının belada olabileceğini tahmin etti.

Fiyat Dalgalanmaları Normal Kabul Edilebilir!

Changpeng Zhao (CZ), geçmişteki kripto piyasası çöküşleri sırasında da yatırımcılara sık sık tavsiyelerde bulunmuştu. The Guardian için yakın tarihli bir röportajda, endüstrinin nispeten yeni olduğunu ve bu nedenle önemli fiyat dalgalanmalarının beklendiğini belirterek bunu tekrardan belirtti.

İnsanlar Bitcoin’in 20 bin dolarlık fiyatını “çok düşük” bir seviye olarak görebilirler, ancak varlığın yıllar içindeki gelişimini gözlemleyerek, önemli ölçüde ilerlediğini fark edeceklerlerini söyleyen Binance Kurucusu CEO’su açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Ama biliyorsunuz, 2018, 2019’da insanlara Bitcoin’in 2022’de 20K olacağını söyleseniz çok mutlu olurlar. 2018/19’da Bitcoin sırasıyla 3.000 dolar, 6.000 dolar idi.

CZ, BTC’nin geçen Kasım ayında kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doları aşacağı konusunda da iyimser. Ancak, bunun gerçekleşmesi iki yıl kadar sürebilir:

“Bence tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin’den 20 bin’e düşen bu fiyat düşüşü göz önüne alındığında, geri dönmesi muhtemelen biraz zaman alacak. Muhtemelen birkaç ay veya birkaç yıl sürecek. Geleceği kimse tahmin edemez.”

Borsasının sorunların üstesinden gelmek için sermaye ve uzmanlığa sahip olduğundan emin şekilde devam ediyor. Coinbase ve CryptoCom gibi çalışanları işten çıkarma durumlarının yoğun olarak yaşandığı  diğer birçok platformun aksine Binance ekibini genişletmeye devam ediyor.

Zhao, En İyi Kripto Destekçisi!

Bu ayın başlarında, Zhao (dünyanın en zengin insanlarından biri olduğu tahmin ediliyor.) dijital varlıkları hem bir yatırım aracı hem de bir değişim aracı olarak gördüğünü söyledi. Bu nedenle, herhangi bir fiat para birimine sahip olmadığını ve tüm servetinin kriptoda olduğunu açıkladı:

“Benim dolarım yok. Sahip olduğum her şey kriptolarda. Yani para harcamam gerektiğinde, bir kısmını bir yere harcamam gerekiyor. Benim için tamamen kripto sektörü bu şekilde. Kripto satmayı düşünmeme gerek yok. Kripto benim param.”

CEO ayrıca, fiat para birimlerinden daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırdığı için kripto varlık sınıfını övdü. Konu bağış olduğunda Bitcoin ve altcoin’lerin de iyi bir alternatif olduğunu düşünüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!