Bu Göstergelere Göre Bitcoin Dip Seviyenin Altında! Yükseliş Yakın Olabilir!

Gösterge
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CryptoQuant on-chain ve pazar merkezinin CEO’suna göre, çoğu döngüsel Bitcoin göstergesi, varlık sonunda dibe vurduğu için bir tersine dönüş rallisine işaret ediyor. Analist, çoğu gösterge bastırıldığı için şu anda Bitcoin’de short işlem açmanın normalden daha riskli olduğunu öne sürüyor.

Analist, gerçekleşen kayıp ve kar, MVRV oranı ve BTC madencilerinin pozisyonları gibi zincir üzerindeki verileri kullanarak piyasanın mevcut durumunu ve sıçrama potansiyelini belirlemek için yatırımcılar tarafından kullanılan göstergeleri bizlere sundu.

https://twitter.com/ki_young_ju/status/1539769598450581505?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1539769598450581505%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Fmajority-of-bitcoin-indicators-are-saying-bottom-is-in

İlk gösterge, gerçekleşmemiş zarar ve kâr arasındaki oran, tüm ağın zarar mı yoksa kâr mı olduğunu belirlemek için kullanılıyor. Göstergeler sıfırın üzerinde bir değer gösterdiğinde, ağ karlı olarak kabul edilebilir. Değer 0’ın altına düşerse de ağ zarar durumdadır.

Tarihsel olarak, Bitcoin ağının NUPL’si sıfırın altına düştüğünde, lider kripto para biriminde hızlı bir sıçrama veya kısa bir süre sonra en azından kısa vadeli bir konsolidasyon dönemi gördük. Şu anda Bitcoin, 2021’deki kripto piyasası rallisinin başlangıç ​​noktası haline gelen 2019’un en düşük seviyesine doğru ilerliyor.

Bir diğer dikkat etmemiz gereken gösterge, Bitcoin madencilerinin elinde yoğunlaşan arz hacmini yansıtan Madenci Pozisyon Endeksidir. Son zamanlarda, büyük madencilik şirketleri ve özel madenciler, giderlerini karşılamak için aylık varlıklarının yüzde 100’ünden fazlasını aktif olarak satıyorlar.

Madencilerin ağda satış faaliyetleri arttığında, Bitcoin teslim noktasına yaklaşıyor ve artık yükseliş yolunda bu kadar büyük bir satış baskısı ile karşı karşıya kalmıyor.

Bu yazının yazıldığı zaman diliminde, Bitcoin son 24 saatte mütevazı bir artış gerçekleştirdi. Yüzde 2,7 fiyat artışıyla 20.698 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!