Binance

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Binance Ve Diğer Kripto Para Borsasından Çin Hamlesi Geldi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance ve diğer kripto para borsası da Çin’deki yoğun baskıyla karşı karşıya.

Kripto para borsası Huobi, yerel düzenlemelere uymak için mevcut tüm Çinli kullanıcılarını yıl sonuna kadar yavaş yavaş emekli edeceğini duyurdu:

“Huobi Global, 31 Aralık 2021 saat 24:00’e (UTC+8) kadar mevcut Çin kullanıcı hesaplarını kademeli olarak kullanımdan kaldıracak ve kullanıcıların varlıklarının güvenliğini sağlayacaktır. Resmi duyurular, e-postalar, kısa mesajlar vb. aracılığıyla kullanıcıları belirli düzenlemeler ve ayrıntılar hakkında bilgilendireceğiz.”

Bu arada, 8BTCnews’in bildirdiğine göre, Binance artık Çin anakarasından yeni kullanıcıların borsaya kaydolmasına izin vermeyecek.

25 Eylül’de Huobi, Çinli sakinlerin platformunda yeni hesaplar oluşturmasını engellemek için de girişimlere başladı.

Çinli kripto para blog yazarı Colin Wu, borsaların şu anda yoğunlaşan baskıların ışığında daha ​​büyük baskı ile karşı karşıya olduğunu belirtti.

BİTCOŞAR tarafından bildirildiği üzere, Çin Halk Bankası geçtiğimiz günlerde kripto borsalarının Çin’deki kullanıcılara hizmet vermenin yasadışı olduğunu söylediği bir uyarı yayınlamıştı.

Hem Binance’ın hem de Huobi’nin kökleri Çin’e kadar uzanıyor, ancak iki kripto devi, hükümetin 2017’de yerel kripto ticaretine yasak getirmesinin ardından başka yargı bölgelerine taşınmak zorunda kaldı.

Çinli yatırımcılar, VPN hizmetleri yardımıyla denizaşırı borsalara erişebilecek.

Tether Çin’de düşüyor

Çin’in kripto endüstrisi üzerindeki artan kısıtlaması, dünyanın en büyük stabilcoin’i Tether (USDT) üzerinde önemli bir satış baskısı yarattı.

25 Eylül’de, Huobi’nin OTC piyasasında Yuan karşısında yaklaşık yüzde 10 düşüşle işlem görmeye başladı.

Binance Ve Diğer Kripto Para Borsasından Çin Hamlesi Geldi!