GMT

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Binance’de Listeli Olan Bu Altcoin 30 günde 310 Kat Kazandırdı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto sektörü, doğru zamanda yatırım yapan herkesin nispeten küçük sermaye ile milyoner olabileceğini defalarca kez kanıtladı.

Temmuz 2010’da işlem görmeye başladığından beri yüzde 5 milyardan fazla değer kazanan Bitcoin’in yanı sıra, diğer birçok kripto para birimi doğru zamanda doğru kripto varlığa yatırım yapan yatırımcıları birkaç ay içinde milyonerlere dönüştürdü.

Dijital varlıkların yukarı doğru ivmesini yansıtan bir faktör de, bir trend etrafında artan “aldatmacadır” ve kripto alanında bunlardan çok fazla vardır. Yıllar geçtikçe sektör, ICO’lar, merkezi olmayan finans (DeFi), memecoin’ler, değiştirilemez token’lar (NFT’ler) ve kazan-kazan (P2E) dahil olmak üzere bir trendden diğerine geçiş yaptı.

İlginç bir şekilde, her yeni konsept genellikle yeni bir dizi kripto milyonerine yol açıyor. Bunlardan bir yenisi ise STEPN’in Green Metaverse Token’ı (GMT) gibi hareketle kazan token’larından geldi.

STEPN (GMT), 2 Mart’ta Binance Launchpad’de gerçekleştirilen token satışından bu yana yüzde 31.000 gibi devasa bir kâr elde etmiş oldu.

Peki STEPN (GMT) Nedir?

STEPN, Solana ağı üzerine inşa edilmiş bir kripto para birimi sosyal-fi uygulamasıdır. Platform kendisini, kullanıcıları yürüyüş, koşu veya koşu yoluyla sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürdüğü için ödüllendiren bir “web3 yaşam tarzı uygulaması” olarak nitelendiriyor.

”Kazanmak için taşı” hala nispeten yeni bir kavramdır, ancak Oyun-Fi, Sosyal-Fi ve NFT unsurlarını benimsediği için kazan-kazan modeline de benzerlik gösteriyor. Bununla birlikte, kazan-kazan projeleri, kullanıcıları yalnızca oyun oynamak yerine daha sağlıklı yaşam tarzlarını sürdürdükleri için ödüllendirir.

Aralık 2021’de halka açık beta lansmanından bu yana STEPN, platformdaki günlük aktif kullanıcı sayısının Ocak’ta 1.500’den Mart’ta ise 100.000’in üzerine çıkmasıyla muazzam bir büyüme kaydetti. Birçok kullanıcı STEPN uygulamasına katılıyor çünkü bunun kazan-kazan modelinin Axie Infinity’si olacağını düşünüyor.

Ocak ayında proje, Alameda Research, Solana Ventures ve Folius Ventures dahil olmak üzere sektördeki bazı büyük isimlere GMT arzının yaklaşık yüzde 16’sını satarak bir başlangıç ​​turunda 5 milyon dolar gelir sağladı.

STEPN NFT Spor Ayakkabı Nedir? Ne İşe Yarar?

Ödül kazanmak için kullanıcıların uygulama içi marketten NFT spor ayakkabı, satın alması ya da kiralaması ve yürümeye, koşmaya başlaması gerekir. Oyuncular ayrıca spor ayakkabılarının seviyesini yükselterek, onararak ya da niteliklerini değerli taşlarla yükselterek kazanç potansiyellerini katlayabilirler.

Bozulabilir olan spor ayakkabıların dört özelliği: verimlilik, şans, rahatlık ve dayanıklılık ve ayrıca beş özelliği: sıradan, nadir, nadir, destansı ve efsanevidir. Koleksiyonda ayrıca dört farklı spor ayakkabı türü bulunuyor: yürüteç, koşucu, koşu ayakkabısı ve spor ayakkabı. Her spor ayakkabının fiyatı, türüne, nadirliğine veya seviyesine göre değişiklik gösteriyor.

STEPN GMT ve GST Kripto Varlıklarının İşlevi Nedir?

STEPN, popüler Axie Infinity gibi birçok P2E oyun platformu gibi çift token’lı bir model kullanır. Bu, STEPN ekosisteminin Green Satoshi Token (GST) ve Green Metaverse Token (GMT) olarak adlandırılan iki token’a sahip olduğu anlamına geliyor.

GST, STEPN’in sınırsız tedarik hizmet belirteci iken, GMT 6 milyar birimlik sınırlı tedarik ile bir yönetişim belirteci olarak işlev görür. GST’nin sonsuz kaynağı olmasına rağmen, STEPN dolaşımdaki kaynağı kontrol etmek için bir yanma mekanizması kullanıyor. Başka bir deyişle, oyuncuların spor ayakkabılarını basmak, onarmak veya seviye atlamak için GST’yi yakmaları şart koşuluyor. Proje ayrıca GMT için üç aylık bir geri alım ve yakma mekanizmasına da sahip bulunuyor.

STEPN uygulaması, kullanıcıları hem GST hem de GMT ile ödüllendirir, ancak bu, kullanıcıların spor ayakkabılarının düzeyine ve sahiplik durumuna da bağlıdır. Örneğin yeni kullanıcılar veya spor ayakkabı kiralayan kullanıcılar sadece GST kazanabilirken, seviye atlayan spor ayakkabı sahipleri GMT kazanabilir.

GMT’nin Ciddi Yükselişinin Sebebi Nedir?

Birincisi, geçmişteki diğer birçok kripto çılgınlığı gibi, kazan-kazan modeli de hızla popüler olmaya başlıyor ve hatta kazan-kazandan daha iyi performans göstereceği düşünülüyor. Bu, STEPN’deki kullanıcı sayısında önemli bir artışa ve GMT kripto varlığına olan ilginin artmasına yol açmıştır.

GMT
Kaynak: CoinGecko

Ayrıca, bu haftanın başlarında bir STEPN sözcüsü, büyük bir spor markasıyla potansiyel bir ortaklık anlaşması hakkında ince ipuçları verdi. Proje; popüler markalar, Adidas, Nike, Asics, Head ve hatta Binance‘in gizli logolarını içeren bir sanat eserini paylaşarak gelişimini bir adım daha ileri götürdü. Haber, orman yangını gibi yayıldı ve kripto sektörünü coşkuyla doldurdu, bu da GMT için tekrar daha fazla talebe yol açtı.

Binance’de Listeli Olan Bu Altcoin 30 günde 310 Kat Kazandırdı!