Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

VanEck: “Bitcoin 100 Kat Yükselebilir!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel bir yatırım yöneticisi, sabit para birimleri daha az çekici rezerv varlıklar durumuna geldikçe Bitcoin’in (BTC) 100 kat artabileceğini düşünüyor.

Yeni bir blog yazısında, VanEck yükselen piyasalar sabit gelir stratejisi baş ekonomisti Natalia Gurushina ve aktif gelişen piyasalar başkanı Eric Fine, Bitcoin’in geniş çapta bir rezerv varlık olarak benimsenmesi durumunda “potansiyel olarak dramatik” olduğunu ifade etti.

VanEck, Bitcoin’in fiyatının bir gün 1,30 milyon dolara ulaşabileceğini iddia ediyor. VanEck’e göre, bu seviyeye ulaşım, likit küresel para arzının (M0) lider kripto para biriminin mevcut arzına bölündüğünde mümkün olacaktır.

Daha az likit küresel para arzı olan M2, lider kripto varlığının toplam arzına bölündüğünde ise, VanEck, Bitcoin’in fiyatının 4,80 milyon dolara ulaşabileceğini düşünüyor.

M0 son derece likit para arzıdır ve bankacılık sisteminin içinde veya dışında tutulan hem banknot hem de kripto para olan fiziksel para biriminden oluşur. M2 ise daha az likit para arzıdır ve çek mevduatı, tasarruf mevduatı ve para piyasası menkul kıymetleri gibi bankacılık sistemi dışında tutulan paralardan oluşur.

“Altın için kullandığımız aynı toplam M0’ı kullanan Bitcoin’in fiyatı, kripto para başına yaklaşık 1.300.000 dolar.

Global M2 kullanan Bitcoin’in fiyatı ise, kripto para başına 4.800.000 dolar.”

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 46.265 dolardan işlem görüyor ve VanEck’in fiyat tahminlerine ulaşmak için yüzde 2,700 ile yüzde 10,500 arasında değer kazanması gerekiyor.

VanEck’e göre, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından döviz rezervlerinin dondurulması, altın ve Bitcoin gibi alternatifleri ulusal rezerv varlıkları olarak daha çekici hale getiriyor.

“Kıymetli metaller orijinal rezerv varlıktır, ancak kripto para birimleri olası bir ekleme/değiştirme kısmıdır.”

Ancak VanEck, tahminlerin “aşırı” olduğu konusunda uyarıyor ve yatırımcıları beklentileri düşürmeyi düşünmeye de davet ediyor.

“Altın veya Bitcoin’in rezerv varlık haline geldiği bu aşırı senaryoda oluşturulan ‘fiyatların’ açıkça aşağı doğru ayarlanması gerekiyor. Bunlar da sadece bir başlangıç ​​noktası.

Yatırımcılar en azından, sonuç için öznel bir olasılık belirlemelidir. Veya sonuç için bir kapsam seçmeliler: altın veya Bitcoin tek rezerv varlıklar mı olacak yoksa bu durum diğer varlıklarla da paylaşılacak mı?

VanEck: “Bitcoin 100 Kat Yükselebilir!”
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!