featured

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Binance’ın Bitcoin Bakiyeleri Azalmaya Devam Ediyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance daha fazla Bitcoin çıkışıyla karşı karşıya, ancak bu sefer bu durum doğal olmayabilir.

CryptoQuant verilerine göre kripto para borsası Binance bir kez daha toplamda 38.246 BTC tutarında büyük bir fon çıkışıyla karşı karşıya kaldı. Bitcoin dengesindeki önemli bir düşüşün ardından, bilançolardaki toplam bakiye 500.000 BTC civarında bulunuyor.

Fonların kurum içi yeniden dağıtımı

Daha önce Binance.US, bir işlemin beklenen fiyatı ile bir siparişin fiili uygulaması arasındaki fark olan “kayma” olarak adlandırılan büyük bir hatayla karşı karşıya kaldı.

Piyasadaki sipariş defteri çok zayıf olduğunda ve bir borsa yeterli likidite sağlayamadığında, varlık üzerindeki oynaklık katlanarak artma eğilimi gösterir ve bu da değerde büyük bir düşüşe yol açar.

Screenshot 2 10 2
Kaynak: CryptoQuant

Ortaya çıkan hata nedeniyle, Binance.US’te Bitcoin fiyatı 8.000 dolara düştü ve o sırada çok sayıda satın alma emri uygulandı. Binance.US’te piyasaya daha fazla likidite sağlamak için ana platform, fonlarının bir kısmını zincir içi metrikler tarafından “çıkışlar” olarak sayılan ABD hedefli platforma taşıyabilirdi.

Doğal çıkışlar

Bitcoin’in önceki ATH’yi geçmesi ve işlem hacimlerinin sabit kalmasıyla, bazı kullanıcılar ve yatırımcılar fonlarını borsalardan uzaklaştırıp cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor.

Screenshot 3 9 2
Kaynak: TradingView

Hacim ölçümlerine göre, anormal ticaret faaliyetleri ile birlikte merkezi borsalarda önemli bir satış baskısı mevcut değil.

Daha önce, Bitcoin’in fiyatının önceki ATH’den 29.000 dolara geri döndüğü Mayıs ayında kayda değer kripto para girişleri ortaya çıktı. Çoğu perakende yatırımcı, kar elde etmek için cüzdanlarından fonları borsalara taşıdı.

Binance’ın Bitcoin Bakiyeleri Azalmaya Devam Ediyor!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!